• trt 3'de gündüz saatlerinde canlı olarak izleyebileceğiniz, milletvekillerimizin konuşmalarını dinleyebileceğiniz televizyon programı. tavsiyem kamer genç'in asla kaçırılmamasıdır.

tarım bakanı: -hükümetin son dönemdeki politikası nedeniyle pamuk bitkisi strese sokulmuştur.eeee...pamuk bitkisi.... (sessizlik)
  • kamer genç: -yav size diyorum sayın milletvekilleri, başbakanı ayakta duramayan ülke nasıl ayakta dursun?

dsp grubu: -yuuuhhh!indirin aşağı şunu! utanmaz herif! sus bee! yuuuhh!

kamer genç: -allahtan bizim başbakan tığ gibi ayakta, ehi ehi ehi.
  • meclis başkanı: genel kurur önergesi sekreter tarafından okunsun.

sekreter: genelkururkararı99sayılıparagraf33kanunmaddesidahilindeyaılanödeneklerinertelenmesiileilgiliolarak
    yapılmasıbeklenendeğişikliklerinonaylanmasınıbakanlarkuruluçoğunluğuileoyasunuyoruz.

meclis başkanı: kabul edenler, etmeyenler, kabul edilmiştir.

bir milletvekili: duyamadık sayın başkanım!

meclis başkanı: duymakla olacak iş mi bu sayın milletvekili? kabul edilmiştir.
  • ak parti genel grup sözcüsü: sayın milletvekillleri! sabahları program yapan bir bey var (metin uca kastediliyor). hakkında dava açılmış. çıkmış televizyonda bize millet vekilleri yerine illet vekilleri demiş.

meclis: oooooooo...(homurtular, hoşnutsuz mırıldanmalar)

grup sözcüsü: ben de kendisine buradan en ağır kelimelerle seslenmek istiyorum: (haykırarak) size teessüf ederim beyefendi!!

meclis: (alkışlar! alkışlar! alkışlar!)
  • (mecliste mikrofon tartışmaları day 1)

meclis'in fikrimce en iyi hatiplerinden bir olan yılmaz karakoyunlu konuşma yapmaktadır. kendisi özelleştirme kurulu genel başkanıdır, özelleştirme konusundaki gensoru önergesinin oylanması öncesinde bir avukat edasıyla konuşmaktadır:

yılmaz karakoyunlu: özelleştirme, 146 sayılı kanun ile sağlam temeller üzerine oturtularak, yeni düzenlemelerle...

meclis başkanı: sayın milletvekili, sesiniz bana dahi ulaşmıyor, lütfen biraz daha yüksek sesle...

karakoyunlu: sayın başkan, bu benden kaynaklanan bir sorun değil. bu, bu aletin (mikrofon) ergonomik olmamasından kaynaklanan bir sorun.

başkan: sayın milletvekili, bir daha tekrar ederseniz....

karakoyunlu: sayın başkan, bu mikrofon biz orta boylular için imal edilmememiş. kısa boylulara göre ayarlanmış. bu vesileyle sizden bir daha rica edeyim, bu konuyla ilgilenmenizi istirham edeyim.

sayın milletvekili, ben de sözünüzü bir daha tekrar edin de daha iyi anlaşılsın diye kesmiştim.

karakoyunlu: sayın başkan, ben de bana olan bu ilgi ve desteğiniz için her zaman müteşekkirim.

başkan: sessizlik... (enjoy the silence)
  • (mecliste mikrofon tartışmaları day 2)

kimdir nedir bilmediğim bir milletvekili: bu kanun ile en kıymatli varlıklarımızın hakları anne rahminden mezara kadar korunacak...

başkan: lütfen biraz daha yüksek sesle sayın milletvekili.

milletvekili: sayın başkan, daha önce de belirtmiştik, bu mikrofonla ilgili bir düzeltme yapmak gerek, orta boylularla..

başkan: sayın milletvekili, o mikrofonu değil o kürsüyü oradan kaldırmak gerek. (oha?) kürsü çukurda kalıyor, ne tutanak sekreterleri, ne milletvekilleri ne ben konuşan sayın milletvekilini duyabiliyoruz. bu da benim mikrofonu değiştirtmemle çözülecek bir sorun değil. buyrun.

milletvekili: (mikrofona doğru eğilerek) eeeeeee...öööööö...diyordum ki en kıymetli varlıklarımızın hakları...
  • ak parti milletvekili: -hükümet topu taca dikti diyorlar. bu hükümetin topu taca dikecek hali mi kalmış sorarım ben?

rüştü kazım yücelen: (ki kendisi içişleri bakanı olmasına rağmen mecliste en az sallanan ve kürsüde konuşurken elleri titreyen tonton bir amcamızdır) : ben topu asla taca dikmedim. maksadı aşan bir konuşma olmuş.
  • ak parti grup sözcüsü: öğrencileri dövdüler efendim. düşman askeri bile öyle dövülmez. sayın içişleri bakanı, yerinizde olsam derhal istifa ederdim.

meclis başkanı: siz içişleri bakanı olunca istifa da edersiniz sayın milletvekili.

sözcü: hıkkk..... (kitlenme efekti)
  • (bkz: tbmm)
    (bkz: meclis televizyonu)
  • ba$ka ulkelerinde dovu$ler $ifreli, yahut parali kanallarda; en azindan "az sonraki yayin rated pg 63" gibi uyarilarla yayinlanirken, kick-boxin, gure$in en nadide orneklerini gupegunduz parasiz yayinlayan super bi kanal; eskiden benim favorim dypli bi amcaydi, yakla$ik 150 kiloydu, kabinenin ustune atladi mi yasa falan kalmiyodu geriye.. ama dyp baraji gecemeyince kendisinden de ayri kaldik.. turkiye'nin bi super gucleri olan kahramani var ise bu odur, tek ba$in on ki$iyi etkisiz hale getirirdi yazik oldu...
hesabın var mı? giriş yap