şükela:  tümü | bugün
 • bazı milletvekillerinin kendilerini kışlada hissetmesine neden olan ve rahat hareket etmelerin engeleldiği söylenen resimmiş.

  bazı milletvekillerimiz de akşama kadar askerlerin sofra duasından diğer marşlara kadar hepsini dinlemek zorunda kalıyor, askerler hep birlikte 'sağ ol' diye bağırdığında, irkilerek kendilerini kışlada gibi hissediyorlarmış.
  (bkz: hüsrev kutlu)
  (bkz: irkilerek kendini kışlada hissetmek)
  http://www.milliyet.com.tr/…12/30/siyaset/asiy.html
 • (bkz: hangi ataturk)
 • (bkz: ayarin resmi)
 • hani vampir hac gorunce dayanamaz ya, iste ona benzer bir etki gosteren resimdir...
 • köktendincilerin demokrasi mefhumu çerçevesinde duydukları rahatsızlıklardan biridir sadece. ülkeyi yoktan vareden bir insanın aslında her görüntüsü bu kişilerde rahatsızlık yaratmaktadır.
 • söz konusu şahıs atatürk resminden değil atatürk'ün meclis çatısı altında askeri bir üniformaya temsil edilmesinden rahatsız olduğunu açıkca ifade ettiği halde kimi ibibiklerin bu ve benzeri başlıklar altında hiç usanmadan yine yeni yeniden dile getirdikleri "cümleniz safın önde gidenisiniz ama biz onun asıl niyetini biliyoruz beynini okuyoruz ultrasonunu çekiyoruz" söylemiyle akşamımıza neşe kattıkları bir tartışma konusudur. günlük diyetlerinin önemli bir bölümünü (afedersiniz) müneccim yarrağının işgal ettiğini ya da fremenler misali 3 öğün dune bahar'ı tükettiğini tahmin ettiğim bu arkadaşlar fevzi çakmak'ı asker üniformasıyla meclise geldiği için azarlayan atatürk'ün asıl niyetini de biliyorlardır şüphesiz. anlatsalar da aydınlansak diye bekliyorum heyecandan içim içime sığmıyor inanın...
 • türk silahlı kuvvetleri'nin ipe sapa gelmez bir analiz yapmasına neden olan resim. hüsrev kutlu demiş ki "sivil bir atatürk resmi olsa daha iyi olur".. bunu bir gazete manşet yapmış. aynı gün fatih'te bir camiide bir cenaze namazına bir sürü sarıklı insan katılmış. bunu da bir başka gazete manşet yapmış. ertesi gün kara kuvvetleri komutanı hüsrev kutlu'lu eleştirmiş, aynı gün akp yönetimi hüsrev kutlu hakkında iç soruşturma başlatmış. her neyse bu minvalde olaylar giderken tsk çıkmış demiş ki "bu tür beyanatlar fatih camiindeki gibi manzaralara zemin hazırlıyor". bey kardeşim, rahatsız oldu isen rahatsız oldum de. ama bunu tek başına ortaya çıkıp söylemenin biraz tuhaf kaçağını biliyorlar o yüzden böyle bir bağlantı kurmuşlar. ne ilgisi var? her tarikat liderinin (ya da akrabasının) cenazesinde böyle manzaralar yaşanır. en meşhurları (ve kalabalık olanları) da turgut özal zamanında yaşanmıştır, ama o vakitler niyeyse tsk'dan böyle analizler pek gelmezdi. çünkü tsk'nın yaptığı akp ile bir güç dengesi yaşanırken boş görülen alana dalma niyetidir, bariz siyasettir. ayrıca hüsrev kutlu'nun hangi şeyhin sakalını öptüğünü de öğrenmek isterim. zira bildiğimiz sakal öptüğü öne sürülen kişinin bbp başkanı olduğu idi. hüsrev kutlu'nun bu cenazeye katıldığı yönünde bir haber ben hiç okumadım, nerede kaldı sakal öpmek. dezenformasyon her taraftan işleyebilir böyle durumlarda tabii, alışığız bir yıllardır.
 • bu olayın en dikkat cekici yanı meclisten kımsenin o resmi kaldırmaya hakkının olmaması.yanı bu resmi kaldırın yerıne,sıvıl kıyafetını asın denemiyo,deme hakkıda yok.bu resmı kım astırmıs oraya,kaldırmak,dokunmak,yada yerini degistirmek yasakmıdır(ki gozuken yasak).kafasına gore degıstırseydi,darbe mi(oha) olurdu.meclisteki asker taburuda aynısı.meclistekiler istese bile o asker mecliste olucagına gore,anlasılan meclıs mılletvekıllerıne ait bi yer degil.hanı otelde bi gecelıgıne kalırsın,paranı verirsin,ama herhangi bi seye mudahale edemezsin,cunku sana ait degildir.mecliste milletvekilleri icin oyle bi yer herhalde.