şükela:  tümü | bugün
  • siber saldırılara tbmm'nin mevcut kadrosu dayanamamış olacak ki, 15 bin tl gibi ücretlere çalışacak 22 uzman alacağını duyurdu.

--- spoiler ---

kamu kurumları, hacker endişesine karşı önlemler almaya tam gaz devam ediyor. siber saldırılara yönelik endişelerin tavan yaptığı bugünlerde tbmm, beyaz şapkalı hackerlar aradığını duyurdu. beyaz şapka hackerlara, kadroda yer açıldığı ve ceh sertifikalı 22 uzmanın işe alınacağı belirtildi.

sürekli siber saldırıların hedefi olan meclis, karşı atağa geçerek bu alanda özel eğitim almış kişileri bünyesine dahil edecek.

bilişim uzmanları ile çalışmaya başlayacak olan tbmm kadroda 22 kişilik yer açıldığını belirtti ve aradığı özellikleri tek tek sıraladı.

--- spoiler ---

kaynak

tbmm personel ilan duyurusu
  • 15 bin lira için uğraşılmayacak şeydir.

beyaz şapkalı güvenlik uzmanı diye girersiniz sonra zırt pırt milletvekillerinin ameleliğini yaparsınız.

+ hele kardeş gel facebook'ta oturum açamıyorum.
    + hele kardeş bak bi şu tweet'e fotoğraf ekleyemedim.
    + birader bu takipçi sayısını nasıl arttırırız?
    + şşşt genç, bizim oğlana şöyle 2-3 oyun yüklesene.
  • registry’e girmeyi bilen, driver kurma terk 22 torpillinin gireceği iştir.
  • bu niteliklere sahip olsam çıkarıp kendime saplarım, o derece. 15 bin lira için de çekilmez diye tahmin ediyorum(avrupa ve abd varken).
  • aslinda fiyat turkiye icin cok iyi ve artan siber saldirilar sonrasi bu tip bir onlem alinmasi da guzel bir is. bence elestirilecek pek bir tarafi yok bu haberin.
  • tövbe etmiş * hacker alım iş ilanı değil bu arkadaşlar. siem çözümü personeli ilanıdır. tabii ki kadrolaşacaklar yine...
  • normalde banka filan hackleyip günde yakalanmadan 15 bin lira kaldırabilecek kapasitedeki adama ayda 15 bin lira verip sistemin başına oturtmayı öngören olay.

bak ethical methical. adamın olayı hacking. bu adam "namuslu, temiz çalışmak istiyorum" dedi diye sen buna normalde kazanacağının 30'da birini verirsen sorun çıkar. başına iş açarsın. yapma.

bir kızın aklını çelmesine bakar.

bu adamları yurtdışında çalışıtırıyorlar ama öyle paralar veriyorlar ki, adam hesaplıyor bakıyor, non-ethical hacking yapsa kazanacağı miktarla arasındaki fark aldığı riske değmiyor. o zaman adam düzgün çalışmaya devam ediyor.

3 kuruş verdiğin adama bir de kuzuyu emanet ediyorsun. o kurdu iyi beslemezsen o kuzuyu yer.

bunları bir de bizi yönetsinler diye seçtik kendimiz. kimlere kaldık ya. ekşiden biz akıl veriyoruz ülkece sakata gelmeyelim diye...
  • bu işlerden pek anlamam ama 22 kişiyi ne yapacak tbmm? üstelik 15.000 tl maaşla işe alacağın en baba hacker, yabancı forumlardan indirdiği programlarla az ünlü instagram'ı patlatan bebe olur ancak.

15.000 vereceğine 150.000 verip 2 tane adam gibi hacker istihdam etmek daha mantıklı değil mi? sitelerin topla tüfekle savunulduğunu zannediyorlar galiba, o yüzden kadroyu kalabalık tutacaklar.
  • hacker macker hikaye. akp aktrollere maaş ödemek istemiyor anlaşılan. onları da devletin sırtına yükleyecekler.
  • aklamerlere kadro verme hareketidir. ceh cüh dersin kim bilecek aq