• ben chpye oy vermiş biri olarak kabul etmiyorum. gidip yok aksarayınki şöyleymiş bu böyleymiş demeyeceksiniz arkadaş. ben bunların parasını niye ödüyorum. bunu kim yaparsa yapsın tepkim aynı olur benim!
  • yahu ne büyüttünüz bu kadar. girin de bakın milletvekillerine daha neler ödeniyor. ne imkanlar sağlanıyor.

mesela sgk vatandaşa 3 yılda 1 kez 50 lira gözlük ödemesi yapar . ancak kıymetli milletvekillerimize ve ailelerine gözlük ve cam ödemesi 400 liradır*.
    edit: 800 liraymış.

lasik lazer göz operasyonları ücretsizdir *. işitme cihazlarına 1500 lira ödeme *. diş protezleri 600 lira ödeme*. vs..

çalışırken 24bini cukkalıyorsun, 2 yılda emekli oluyorsun*, emeklilikten sonra 8bin maaşı cukkalıyorsun. hatta daha 2 yıl dolmadan da emekli olabiliyorsun.`:bu da enteresan geçmişe dönük 15 yıla kadar borçlanma mümkünmüş mv lerimize.`

onlar ayrı bir türkiye de yaşıyorlar. beleş beleş.

https://www.tbmm.gov.tr/genser/m24.htm

işin aslını ben size anlatayım... tbmm nin tüm ödemelerini yaptığını bilen çakal firma faturayı katmerli katmerli kesmiştir. esas o firmanın ifşa edilmesi gerekmektedir. para onun cebine girecektir.

şunu da tek geçiyorum: (bkz: tbmm'de yemek fiyatlarının çok ucuz olması)

düzeltme: acele yazdığımdan 1-2 yerde hatalar vardı düzeltmeler yaptım.
  • hahah abi tiplere bak adam normallestiriyor. ne mal ülkeye düştük yahu, bu eğitimsizlik değil kusura bakmayın. zeka geriliği bu.

edit: sinirlerim bozuldu ekleme yapayım, bunun savunmasını ( o da nasıl oluyorsa) sarayın elektrik faturasıyla yapan da ağır maldir.
  • "kimden kaça aldıklarını hiç bilmiyorum" diye bir açıklama yapmış. mazallah yarın ülkeyi yönetse paralar nereye gidiyor diye dönüp bakmayacaktır.
  • vay efendim aksarayda bu kadar elektrik harcanırken helali hoş olsunmuş. oglum kafaniz mi iyi sizin? daha buyuk bi yanlis var diye bu yanlisi hos mu gorelim? ulan sırf savundugunuz partiden diye bu kadar alçalınmaz ulan.

devletin parasını haksız yere ele geciren kim varsa onun amk. 1 kuruş da olsa 1 katrilyon da olsa.
  • eğer gündemi takip etseydiniz biraz şunu bilirdiniz, bu kadın sadece son 1 ayda 800.000 tl fatura çıkarmıştır.. kendisi chp'li bir vekildir. meclis tarafından toplam 38 kişinin her ay hemen hemen bu şekilde fatura çıkardığı açıklaması yapılmıştır. 38 kişinin kimliği açıklanmamıştır.

ee tahmin etmesi zor olmasa gerek 38 kişinin içinde hangi partinin de yer aldığını.. mevzu açık yapılması gereken bellidir, hepsi meslekten ihraç edilip, o milletvekilliği emeklilik hakları vs tamamen ellerinden alınıp, ülkede yer alan herhangi bir operatör'ün sınırsız tarifesi toplam faturadan düşülüp bu arkadaşlara itelenmelidir.

aslında yaptıkları şey millete ve vatana ihanettir siz bakmayın, görevi kötüye kullanmaktır. çünkü bu 38 kişi açık açık devlet ödüyor bana giren çıkan yok, kim uğraşacak operatörle bilmem neyle demiştir. ulan 3 kuruşluk çorba parası zammı için tüm meclis birlik olup ağlamıştı lan bu ülkede, utanmadan biz bilmiyorduk ayağı yapıp kendi ihmallerinizi bize ödetiyorsunuz.. 550 kişi geberip gitse ülkenin bağırsakları temizlenir yeminle bir tur..
  • hanımefendi kendi yerini sağlamlaştırmak için ona buna düğün dernek, kandil, milli günler için mesaj atacak; onun faturasını günde 10 saat çalışıp en iyi ihtimalle 1400 tl alan asgari ücretli ödeyecek.
    bunun adı vicdansızlık.
  • partizanlık uğruna saçma argümanlarla savunulmaya çalışılan müsrif vekil; "helâli hoş olsunmuş" de get ordan! sanki komple sen ödeyeceksin de helâl etme hakkını buluyorsun kendinde. halkın parasını böyle çarçur eden her kim olursa olsun, hangi konumda ve makamda bulunursa bulunsun istisnasız yargılanmalı. ve dahi ilgiliye rücu edilip tazmin yoluna gidilmelidir.

bilmemek, farkında olmamak mazeret olamaz; onca danışmanları var, ne amaçla ne kadar ödenek kullanılıyor bilmek zorundalar.
  • böyle bir konumda olup da böyle büyük bir mallık yapan niye istifa etmez?

akp'den olsa istifa etmesi gerektiğini söylerken dilimizde tüy biter. bu kadının kafa olarak bir akpliden farkı yok.

nasıl olsa milletin vergilerinden ödüyorlar diye ücret bile sormamış. gevşekliğe bakar mısın? aymazlığa bakar mısın?

kişinin derhal istifa etmesi için kampanya yapılmalı.
  • kimse de demiyor ki "neden bu kadar pahalı?"

hani anlaşmasız bir cep telefonundan bu faturaya ulaşması için 7/24 mesaj atması lazım bu vekilin. ben kendisinin yerinde olsam döküm isterdim ve birim fiyat fazla ise nedenini sorgulardım. eğer başkanlık divan kurulu üyesine fahiş fiyattan hizmet etme gibi bir durum varsa önce o hizmet kimden ve neden o şartlarda alınmış ona bakılmalı.

eğer fiyatlar normalse de evimi arabamı satıp öderdim. net.
hesabın var mı? giriş yap