• teklif chp’den gelmiş... chp allah bir diye teklif verse akp reddeder... umutlanmayın
  • her paragrafında aynı şey tekrarlanan haber.
  • borçların silinmesi teklifi tbmm’ye sunulmuş. ben sadece su kadarını anladım. copy paste’in de bir gururu var, adam bi’ kontrol eder ulan, gözlerim kanadı okurken dedirtmiştir.
  • ya hu arkadaş bu öğrenci şu bu meselesi değil. bakın ülke bununla idare edilir oldu ve insanlar bunun üzerinden oy satar oldu. 32 yaşında adamım. hayatım boyunca bir kere öğretmenim bile hadi bu seferlik affedelim demedi bana. işe başladım. yok doğu affı, yok vergi affı, yok ceza affı, yok tapu affı, yok bilmen ne affı. affınızın afına koyayım ben sizin. her bokta yok öğrenci onlar, yok gariban onlar. ulan sizin demokrasi eşitlik neyinize afına koyayım!
  • önümüzdeki ay son taksitini ödeyeceğim. bir yandan benim gibi ödeyenlere haksızlık değil mi diyorum diğer yandan vergi borcu silinen, devlet kaynakların aktarıldığı yandaş sirketleri düşünüp bari kaynaklar öğrenciye gitsin diye düşünüyorum (genç işsizlik oranı da dikkate değer). burası da böyle az gelişmiş bir ülke işte.
  • her sene vergi affı çıkar çakal mükellef binlerce belki milyonlarca lira vergi yükünden ve incelenme riskinden kurtulur, sesiniz çıkmaz.

imar affı gelir binlerce usulsüz yapıya tapu verilir, usulsüzlüğü yapan ihya olur, sesiniz çıkmaz.

ulen bi kere de şu gariban öğrencinin yüzü gülecek, belki tarihte ilk defa... ne dırdırınız varmış arkadaş!!! sanki bu memlekette karşılıksız burs alan herkes fakir de bi geri ödemeli burs alanlar kont çocuğu amk!!!
  • "maddi durumu kötü olan öğrencilere karşılıksız ödeme burs imkanı verilirken maddi durumu normal ya da iyi olan öğrencilere kredi verilmektedir." böyle bir şey yok. 8 kardeşiz. üniversitede iken hiç birimiz çalışmıyorduk 6'ımız okuyorduk yine de bana kredi çıktı. fakat 5 burs alıp üstüne karşılıksız ödeme bursu imkanı verileni gördüm. bunun neresi maddi durumu iyi maddi durumu kötü?
  • silinip silinmemesi umrumda değil, bende ödüyorum.bence asıl önemlisi durumu olmayan öğrencilere kredi çıkaran sistemin düzeltilmesi.orta-üst sınıfa mensup öğrencilere burs çıkarken ne hikmetse alt tabakaya kredi çıkması önlenmeli onun dışında sıkıntı yok.
  • silinme gibi bir durum gerçekleştiğinde ödeyenler enayi yerine konulmuş olacağı için reddedilecek tekliftir.
  • tabi ki reddedilecektir. olması gerektiği gibi.

kyk borcu olup, borçların silinmesini isteyenlere bakıyorum da silinirse haksızlık olacağını söyleyenlere 'bencilsiniz' diyorlar.

benim mi türkçem kıt yoksa zekamda mı bir problem var biri açıklasın. asıl borçların silinmesi veya bunu istemek bencillik değil mi?
hesabın var mı? giriş yap