şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye cumhuriyeti vip uçak filosuna yeni dahil edilmiş airbus yapımı a340-500 model uçak. msn 902, devrik tunus lideri zeynel abidin bin ali için 2008 yılında sipariş edilmiş ancak devrim nedeniyle hiç kullanılamadan satılmıştır.
 • tc ana uçağı varken yeterli görülmeyip tc-tur alınmıştı amacı yakıt ikmalsiz uzun yolculuklar yapabilmesiydi eyvallah tc tur zaten vip paket baştan aşşa füze savar ıvır zıvır toplantı odaları filan ama oda ne .d tc tur yetmemiş :d birde tc-can ı almışlar neymiş bu çinden abd ye gidebiliyormuş :d lan tur ucağı zaten tr den gidemediği ülke yok sıfır ultra lüks milyonluk uçak bu bildiğin şey lan ferrarisi var birde lamborgini alim :d mantığı lan o tc tur uçağı varken tc-cana gerek varmı ? yook adam doyumsuz doyumsuz

  bir tc tur uçağına bakın
  birde tc-can'a sonra ben atama bekleyim bütçe yok haramzedeler

  bir şarkı sözüyle noktalıyorum

  bu dünya ne sana ne de bana kalmaz
  dünya ne sana ne de bana kalmaz
  sultan süleyman’a kalmadı
  böyle hiçbir kitap yazmaz
 • satıldığı açıklanan uçakdır, neden alınıp bu kadar kısa süre sonra satıldığını anlamadığım uçaktır. işletme maaliyetleri diyemiyorum sanmıyorum hükümetin umrunda olsun bu durum, biri neden ve kaç para ya satıldığını yazarsa seviniriz..
 • satildiysa tasarruf icin falan degil, daha pahalisini almak icin satilmistir.
 • tc-can'ın satıldığı doğru değil. uçak, thy envanterine katılmıştı satın alındığında. nisan ayında devlet filosuna dahil edilip, vergiden düşürüldü. işletmecisi hala thy. işlemin satış olarak geçmesinin sebebi sonuçta envanterden düşürülmüş olması. kokpit.aero haberini yapmıştı.
  http://www.kokpit.aero/tc-can-satildimi-tc-ank

  hatta, suriye'nin geleceği için geçen hafta yapılan tahran zirvesi'ne heyeti tc-can götürdü:
  https://www.planespotters.net/…ment-airbus-a340-542