şükela:  tümü | bugün
  • liyakati esas alan yönetim ve yöneticilerdir.

ülke yönetiminde söz sahibi insanlara baktığınız vakit bu durumun asıl gerekliliğini görebilirsiniz. iktidar partisinden muhalefet partisine kadar yönetici kimliğine sahip insanların hiç biri liyakat sahibi, yönetmek, büyütmek, geliştirmek anlamında bir donanım sahibi insanlar değiller maalesef. bir insan sırf karizmatik ve hitabeti kuvvetli diye bulunduğu konumda tutunmamalı. bilgisi ve becerisiyle kendini ispat edebilmiş ve kendi düzeyinde yine bilgisi ve becerisiyle kendini ispat etmiş insanlar tarafından belirlenmeli.

görülüyor ki ülkemizde insanlar, siyasi kişinin yaptıklarından çok, söykediklerinden etkileniyor. kimse bu kişilerin neler yaptığına, bulundukları konuma gelirken kullandığı siyasi hamlelere, yaptığı gaflara, ayyuka çıkan hatalar silsilesine aldırış etmiyor. fakat bizim ülkemizin artık konuşan değil uygulayan siyasetçilere ihtiyacı var. siyaseti sadece kendi çıkarları için kullananlara değil, seksen milyon vatandaşın topyekün hakkını arayan, savunan hatta kazanan siyasilere ihtiyacı var.

ve bunun yolu, muhtarlıktan tutunda cumhurbaşkanlığına kadar, bütün yönetim kadrosunu, liyakat esaslı oluşturmaktan geçiyor.

düzeltme: başlık karakter sınırına takılmasın diye tc olarak açılmıştır. beyni az fikri çok olan dallamalar hemen töröröst diye havlamaya başlamış. demek ki biri sizden “tc kimlik numaranızı” istediğinde de vatan haini bir terörist oluyor. çok şükür türkiye cumhuriyeti devletine ve milletine sadığız.
  • malasef ki eğitim
  • (bkz: cemaatler) menfaat yuvalarından başka bir şey değil.
  • en büyük problem sen ve senin gibiler.
    ne mutlu türküm diyene
    tc diye kısaca yazarsın ama biz onu türkiye cumhuriyeti diye okuruz.
    türkiye cumhuriyetine tc diyenler pkk sempatizanıdır, vatan hainidir.

edit : vay arkadaş türkiye cumhuriyeti yazmak ne kadar zoruna gitmiş insanların. mesaj yağmuruna tutmuş beni pkk sempatizanları.

edit 2 : patronaj bana orospu çocuğu demiş. lafı kendisine iade ediyor, kendisi gibi bin babanın çocuğu olmadığım için mutluluk duyuyorum.
  • kendi özelinde eğitim.

siyasi-coğrafi bir sorun olarak da güney sınırında haddinden fazla güçlenmiş pkk varlığı. güney sınırımızda ciddi bir savaşa tutuşacağımız kesin gibi.
  • din tüccarlarının kökünü kazımaktır.

din, yaratıcı ile kul arasında kalırsa, akp gibi din pazarlayan partiler nasıl toz oluyor hepimiz göreceğiz.
  • tc devleti nedir lan?

(bkz: terörist ağzı)
  • (bkz: adalet)
    (bkz: hukuk)
    hak hukuk adalet olduktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir.
    üstün zekalı olmaya da gerek yoktur.

hak edene, hak ettiğini, hak ettiği zaman verin, arkanıza yaslanın.

müslüman diye övünen millet her gün hak yiyor, hakka giriyor, haksız kazanç elde ediyor.
    haksızlık devlet dairesinde, trafikte, fırındaki ekmek sırasında bile varken, kimse eğitim demesin.
    hakkı korumak, hukuka riayet okulda öğrenilecek şey değildir. biraz aileden biraz da karakterden...
    çalmak çarpmak, talan etmek artık kanun bu ülkede. birinin cebinden bir kuruş aşırıp, birinin ömründen bir saniye çalanın cezasını orada keseceksiniz ki insanlar alışsın, adalet yerini bulmadığı vakit hayret etsinler.
    biz, adalet yerini bulunca hayret eder olduk.

bu ülkeyi artık, medeni medeni demokrasilerle, 10 yıl süren eğitimlerle, milyarlarca dolarlık bilimlerle falan kurtaramazsınız.
    harama el uzatanın elini kırmadıkça, kuyu kazanların mezarını kazmadıkça bu ülke düzelmez.