şükela:  tümü | bugün
 • evet , sıra geldi bunu anlatmaya.

  bu alet , bir nevi , tc electronic'in nova pedallarının bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bir cihaz , drivelar analog , efektler digital.

  içinde , drive , compressor , eq/gate , reverb , pitch , modulation , delay , boost barındırıyor.

  compressor , eq/gate kısımlarıyla işim olmadığından bu konuda birşey söylemiyorum.

  aletin iki tane input'u var , drive ve line input olmak üzere , line input fx loop için , ve bu inputta iken driveları kullanamıyoruz , diğeri ise direk giriş için.

  driveların yelpazesi çok geniş değil ( nova drive da olduğu kadar değil yani ) ama gayet başarılı buldum , ama ben driveları kullanmıyorum.

  reverb fazla iyi , çok fazla parametre var , ve çok kaliteli.

  modulation , biraz uğraştırmacalı , biraz vakit harcamak lazım.

  delay çok başarılı , dynamic , analog ve dual delayler favorilerim.

  pitch kısmı pek benim tarzım değil ama , efekt kalitesi olarak gayet iyiler.

  boost da çok başarılı , tertemiz bir volume boost.

  ve asıl olay , bu aletin tap temposu çok başarılı , modulation ve delay blokları içinde , speed'i ayarlanabilen her efekti , tap tempo ile kontrol edebiliyorsunuz , ve de öyle böyle bir kontrol etmek değil , 1 den 1/32triplet'e kadar her şeye bölerek kontrol edebiliyorsunuz.

  ama unutmamak lazım ki , bu alet bir multi efekt aleti , amfi simülatörü falan değil , bosslarla , line6'lerle karıştırmamak lazım.

  kesinlikle ve kesinlikle , üretilme amacına çok uygun bir şekilde çalışıyor, stereo çıkış'ı da gayet başarılı.

  ama bir sorunu var , birazcık pahalı.
 • üzerinde on/off düğmesi yoktur. her seferinde tırsa tırsa aleti fişten çekerek kapatırsınız. ama öyle kıytırık boss ya da zoom prosesörlere benzemez. orta/üst seviye gitaristler içindir.

  "aman kendim ayarlarıyla oynamasam da olur, nasılsa fabrika ayarları vardır" diye düşünüyorsanız işte şimdi şapa oturdunuz... anlamsız volüm seviyeleri ve acaip tonlarla sizi satın aldığınıza pişman ettirir. pdf'ini satır satır hatmetmeli, yetmedi netteki resmi forumuna üye olup üst ihtisas yapmalısınız. eğer analog setup'ı terk eyleyip satın aldıysanız başta ciddi moral bozukluğuna sebep olur. ama dersinizi iyi çalışırsanız bir daha ayrılmak istemeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

  danimarka markası olmasına rağmen tayland üretimidir. ama beklenmeyecek kadar sağlam üründür. üstüne çıksanız bile bir şey olmaz.
 • tc electronic' in gitaristler için sunduğu çok başarılı floor-based multi-effect çözümü.

  tc*' nin zaten bilinen stüdyo kalitesindeki olağanüstü efektlerinin yanında belkide en önemli özelliği, digital olarak kontrol edilebilen ama tamamen analog overdrive/distortion devresine sahip olmasıdır. overdrive, ibanez tube screamer lara benzeyen başarılı organik ve yumuşak tonlar verirken distortion da biraz ayarlamayla oldukça sert tonlara çıkabilmektedir. delay, reverb ve modulation lar daki başarısı ise gerçekten inanılmaz.

  efekt blokları:
  - compression (percussive / sustain / advance)
  - eq + noise gate (açma/kapma düğmesi aynı ama ayrı ayrı ayarlara sahip iki farklı blok)
  - modulation (chorus / flanger / vibrato / phaser / tremolo / panner)
  - pitch (shifter / octave / whammy / detune / intelligent pitch shifter)
  - delay (clean / analog / tape / dual / ping pong / dynamic delay)
  - reverb (spring / hall /room / plate)

  ayrıca; 10 db ye kadar volume artışı yapabileceğiniz, volume pedalı ihtiyacını ortadan kaldıran boost switch, hem tap tempo hem de tuner olarak kullanılabilen ayrı bir switch, 30 fabrika (hazır) ve 60 kullanıcı (size ait) preseti, her bir efekt için istenildiğinde kullanılmak üzere 4 tane favori ayar kaydedebilme gibi ultra-şukela özellikler de bu üniteyi kendi fiyat aralığında rakipsiz kılmaktadır. aletin tank gibi sağlam ve kırmızı ışıklarıyla da çok şık olduğunu belirtmek gerekir. hem de sizi bir sürü pedal ve kablo dağınıklığından kurtaracak, set-up larda çok önemli yer avantajı sağlayacak kadar da uygun boyuttadır. nova system, boss gt 10 ya da line 6 pod x3 live gibi ürünlerle karıştırılmamalıdır çünkü kesinlikle hiçbir ampli/stomp-box modellemesi sunmamaktadır. çok başarılı efektler ve analog drive lar elinizin altındadır, gerisi de size aittir.

  yaklaşık 3 yıllık bir süre boyunca stüdyo ve canlı ortamlarda kullandıktan sonra diyebilirim ki; iyi bir ampli ile (ayrıca eğer isterseniz wah ve expression pedal eklenerek) kullanıldığında bu aletten müzik sektöründe şimdiye kadar elde edilmiş neredeyse tüm sesleri çıkartabilirsiniz.
 • sırf reverb efekti için ikinci el satın aldığım ve pişman olmadığım pedal. fakat çipset problemi çıkarabilen cihaz. çöpe atmadan önce cihazınızı açıp yağsız bir devre temizleyici sprey ile temizlemeyi deneyebilirsiniz. ve beni mutluluktan uçarak yeşillendirebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap