• show haber'de gördüğüm dumur eden haber. o değil de kimliği kime uzatsan ha siktir der sahte kimlik zanneder. adamın üstüne onlarca icra davası olması da cabası.

link,
  • üzüldüm çocuğa. resmen tc kimlik no sisteminin bug'una denk gelmiş. bunu öngörüp ardışık numaraya engel olması gerekirdi algoritmanın.

işi çok zor, gerçekten çok zor. mecliste onun için kanun çıksa yeridir ve hakkıdır. muhtemelen resmi kayıtlarda kimlik numarası bilinmeyen kişilerin çoğuna bu numara girilmiştir, kimlik no girilmeden işlem yapılamıyor diye.

son rakam 0 ise nasıl oluyor derseniz sistem kabul etmez son rakamı tek sayı girmeyi, son rakam hep çifttir.

edit: son rakam diğer hanelerinin toplamının birler basamağı, kontrol biti denmiş, doğrudur lakin hep çifttir, bir yanlışlık yok yazdığımda
  • satsalar para verecek bir sürü insanın çıkacagı tc kimlik numarası
  • memur tayfası, tc kimlik girilmesi gereken ama tc kimliğin bilinmediği her forma bir bir bir yazıp geçiyor ve aslında bu adamın numarasını yazıyor muhtemelen. olabilir yani
  • çoğu zaman sallama bir tc numarası gerektiği zaman kullanan numara 11111111110 bazen bana sorulmamış tc yerine bu sayı yazılmış olurdu hiç bir zaman gerçek bir kimlik numarası olabileceğini düşünmemiştim adam bayağı şansızmış.
  • millet çocuğuyla dalga geçer salak salak isim verir. burada da nüfus müdürlüğü vatandaşla dalga geçmiş gibi duruyor
  • (bkz: atatürk'ün tc kimlik numarası)

belkide akrabasıdır?
  • bu tc numarasıyla vize başvurusu felan yaptığında çıkmama ihtimali var mı diye düşündüğüm adam. başbakanda böyle numara yok kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap