şükela:  tümü | bugün
  • aralarına dahil olduğum güruh.
    edit: sanırım bu konuda yalnızım.
  • kimlik numarası ezberlemenin en değişik yöntemi. sağa sola bakınıyorsun herkes farklı türde söylüyor. bir sen 2+2+3+2+2 şeklinde ezberlemişsin. seni diğer insanlardan farklı kılan bir özellik.

+blue eyes white dragon, neden siz?
    - tc kimlik numarasını 2+2+3+2+2 şeklinde ezbere biliyorum halbuki diğerleri hep farklı şekillerde ezberlemiş. bir elin parmak sayısını geçmeyiz. benden daha farklı kimi bulacağını zannediyorsun?
  • ben 1+1+1+1+1+1+1+2+2 diye ezberlemistim. sonra bu sekilde soyledigimde insanlarin verdigi "o ne bicim ezberleme sekli ahjshsgdjdj" tepkilere dayanamayip 3+1+3+2+2'ye cevirdim onu.

o kadar da garipsemeyin amerikalilar da boyle tek tek rakamlari ezberliyor telefon numarasi verirken. ruh hastasi degilim yani ben :(
  • 2+2+3+4 şeklinde daha kolaydır.
  • ben 10 milyarlık basamaklara kadar bildiğim için direk 11 basamak söylüyorum.
  • 3+3+2+3 şeklinde ezberimdedir. bu şekilde , benim tc kimlik no için , ortaya çıkan sayıların son rakamı , sonraki sayının ilk rakamı oluyor , hiç sıkıntı çekmiyorum.
  • erkek arkadaşım 1-1-1-1-1-1-1-1-1-2 şeklinde söylediğinden bana garip gelmeyen ezber şekli.

ben 2-2-2-2-1-2 ezberledim. en güzeli bu bence
  • 1+1+1+1+1+1+2+3 şeklinde daha ilk okuyuşumda ezberledim. o gün bugündür nerede tc söyleyecek olsam aynen bu şekilde söylerim. ilk haliyle anlamayan olursa 3+3+2+3 şeklinde söyleyince anlıyorlar nedense.
  • 3+3+3+2 oldukça kolay oluyor böyle... tabi numaradan numaraya değişebilir bu durum.