• evet var böyle insanlar şaşirsiniz malesef ama doğru.
    bugün bir kadına ibb uygulamasindan çocuğunun binmesi için bisiklet kiralamasina yardim ettim.tc kimlik numaranizi yazacaksiniz hanımefendi dediğimde dur ben ne onu ne de telefon numarami ezbere bilmiyorum dedi.
    şaka değil bu malesef kimlik numarasini bile ezbere bilmeyen insanlar varken akp'nin bu ülkede hala nasil iktidarda olduğuna çok da şaşirmamamiz gerek bence...
  • kan grubunu bilmeyen insanla eşdeğerdir.
  • küçükken tc sini ezberlemeyen insandır.
  • nedense basligi gorunce bi gulme geldi.
  • vardır böyle tipler. askerde bir hemşire vardı bizim kendi kan grubunu bilmiyordu, kan verme sırasında ortaya çıkmıştı. bayağı taşak malzemesi olmuştu altı ay boyunca.
  • lise yıllarımın başında hiç unutmam meryem adında bir müdür yardımcımız vardı. acayip katı, disiplinli ve çetin bir kadındı. bir işim düşmüştü odasına girip konuşmam gerekiyordu onunla. neyse başladık konuşmaya benden tc istemişti. ben de bilmiyordum ezberlememiştim, tc kimlik numaramı bilmiyorum hocam demiştim. o da bana 10-15 saniye bakmıştı bir şey demeden. içimden ulan ne mal adamsın yazabilenyazilimci diyordum.

sonra derin bir nefes çekip acilen ezberleyip geliyorsun yoksa hiçbir işini yapmam demişti. tabii benim totom tutuşmuştu hemen o günün akşamı oturup ezberlemeye koyulmuştum. 2-2-3-2-2 şeklinde ezberledim ve o gün bugündür bu sıralamayla okurum. yani işin özünde bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.
hesabın var mı? giriş yap