şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tcdd'nin açtığı yüksek hızlı tren ihalesinde en uygun teklifi siemens vermiş. on tane velaro tipi yüksek hızlı tren alınacakmış. sözleşme bedeli yaklaşık 340 milyon avro (1 milyar 700 milyon lira).

http://www.diken.com.tr/…lyonluk-hizli-tren-alacak/

bizi kıskanan merkel'e bir kez daha gününü göstermenin huzuru ile https://www.youtube.com/watch?v=gbg0ae1oay8
  • (bkz: bozkurt ve karakurt lokomotifleri)
    60 sene önce kendi lokomotifini yapan ülke şimdi hızlı tren alan taraf değil satan taraf olmalıydı.
  • 3. havalimanımızı kıskandıklarından dolayı, uçakla değil de trenle gidelim, yaya kalalım diye yapılmış bir hamledir.
    kanma türkiye. dolar bozdur.
  • siemens tren alinmasi demek konya hattinin artacagini gosterir. cunku siemens trenler ıstanbul'a gitmiyor. ıstanbul'a ıspanyol kaff trenleri gidiyor ki siemense gore cok rahatsizdir. siemens trenler ise eskisehir ve konya'ya gidiyor. ıstanbul'a giden kaff trenleri eskisehir de durdugundan kaff treni de eskisehir guzergahi icin kullanilir. ama konya sadece siemens gider. tcdd'ye yatirim yerine konya'ya yatirim olarak dusunulebilir.
  • istanbul taksiciler birliği başkanının mantığına göre bu alete binen vatan hainidir.
    ben demedim aq o diyor bana ne baaarıyonuz?

(bkz: uber'e binen vatan hainidir)
  • gerçekten hiç tadı yok, nerdeyse her başlıktan hükümet eleştirisi devşiriliyor, her başlıkta insanlar birbirine gömmek ya da komik olmak için mücadele ediyor - ve bir kez daha, her başlıkta benim gibi yakınanlar var. görünen o ki bu mecra kimseye bir şey katmıyor, kimsenin ufkunu açmıyor, kimse - herhangi bir konuda, farklı bir görüşe karşı ön yargılarını kırmaya yaklaşmıyor. zaman kaybı. başka ne denir?
  • yanlışı vardır haberin, siemensten tren almayacağızdır, siemensi satın alacağızdır. kıskananları ancak böyle çatlatırız. haber düzeltilsin lütfen.
  • artık bundan sonrasını almanya düşünsün.
  • ben siemens'in aldığı trenden daha çabuk tren alıyorlar anladım. gol ofsayt olsa da güzeldi.
  • oooooohh hanz du bis mayne 36 boys lokomativa