• çok çabuk bayatlayan, içimi yumuşak ama tatsız bir kahve. tatsızdan kastım kahve içiyormuşsunuz gibi olmuyor, ne kadar koyarsanız koyun sanki az koymuşsunuz gibi bir tadı var.

kahveyi yaparken yanık ve kötü bir koku yayılıyor, davetten çok uzakta itici bir koku bu.

250 grlık 2li bir paket halinde satılıyor, ben 25 liraya almıştım kısa bir süre önce. daha ilk paketin yarısına gelmeden, günlük en az 1 en fazla 2 bardak içiyorum 1-2 kez arkadaşlarıma ikram etmiştim ama artık alan olmuyor, bayatladı böyle nemli gibi tuhaf bir hal aldı.

özetle güzel bir kahve değil. bundan önce caribounun daybreak blendini almıştım; 250 gr 30 tl idi. ama çok daha keyifle tüketmiştim ve yaklaşık 4 ay falan bozulmadan gitmişti, 4 ayda tükettim yani daha da bayatlamazdı belki.

içimi yumuşak, kafeini öldürücü olmayan bir öneriniz varsa, bir yeşille bu tez zamanında beni çok mutlu edersiniz sevgili suserlar.

esen kalın.
  • yumuşak kahveler arasında farklı bir yere sahip olan kahve.

esasen sert kahveler tüketmekteyim. fakat market kahveleri arasında (kahve zincirleri hariç yani) yumuşak içimi oldukça güzel bir aromayla sunan çok az kahve var.

feine milde'de de onlardan biri. özellikle hafif bir kahvaltı sırasında besinlerle uyumu harika. mideyi yormuyor, karnı şişirmiyor. aromatik tadı ve enfes kokusuyla insanı ferahfeza bir güne hazırlıyor.

tavsiyem, kahvenin hafif gövdeli olması hasebiyle, yarım ölçek arttırılarak konulmasıdır. sert kahve severler, bu yöntemle bu kahveyi çok sevecekler.
  • kahve tadı olmayan bir tchibo filtre kahvesi... genel olarak filtre kahvede tchibo tercihim ama bunu gerçekten beğenmedim. weiner melange gibi yumuşak içimli kahveleri severim ama bu imamın abdest suyu gibi geldi. 2/10...

kocaman bir edit...

yazdıklarımı memnuniyetle geri alıyorum. feine milde tam bir "sabah kahvesi"ymiş. sabahları kahvaltıdan önce içimi harika. yumuşak içimi sayesinde kahvaltı öncesi kahveme süt eklemeyi bıraktım, bu şekilde çok daha lezzetli. gün içinde çalışırken, akşam yorgunluk kahvesi olarak değil, kahvaltı kahvesi olarak şans verin, pişman olmazsınız. 25 günde 300 gr kahveyi bitirdim, notumu 8/10 olarak düzeltiyorum.
  • orta amerika arabica çekirdeklerinden hazırlanan yumuş yumuş bir kahve. kokusuyla cezp, fiyatıyla mest.
  • tadı olmayan kahve.
  • kendisinde şu an 1 alana 2.si %50 indirimli gibi görünen fakat sepete eklediğinizde 1 alana 1 bedava kampanyası vardır. elinizi çabuk tutun derim. üstelik kargo bedava..
  • bugün migros'tan 100 gramını 22 liraya aldığım kahve. paketi ilk açınca kokusu sütlü kahve gibiydi. genel olarak yumuşak bir kahve. tadını starbucks'ın cappuccino'larına benzettim. aynı fiyatta olan nescafe classicten daha iyi bence. gold ile yarışır ama ben gold'u tercih ederim.
    edit:nescafe gold her türlü daha iyi.
  • bu isime sahip hem filtre kahve hem de suda eriyen hazır kahve (neskayfe) bulunmaktadır. filtre kahvesi uzun zamandır içmedim ama içtiğimde beğenmiştim. güzel bir aroması vardı açtığınızda.
  • mideme dokunmadan içebildiğ güzide kahve. merak ettiğim nokta bunu çekip içebileceğim cekirdek var mı veya bir muadili var mı? baktım ama bulamadım.
  • ne kokusu ne tadı ne de aroması var. kahve kolikler bedava bile olsa tadına bakmasın
hesabın var mı? giriş yap