• zatımı oldukça zorlayan bir oyundur efendim. sınıflar bir alem

spy olsam anında yatırıyorlar, olmasam karşı takımdaki spy enseme bıçakla dövme yapıyor. sniper olayım diyorum, pyro gelip kavurma yapıyor. pyro olayım diyorum heavy gelip süzgeçe çeviriyor. heavy oluyorum scout kafamda sopa kırıyor. scout oluyorum.... yok scout olarak kolay ölmüyorum ama o kadar hızlı ki ben de kimseye bir şey yapamıyorum.

aslında en güzeli soldier. hah bi de medic. ama medic olunca da pek kimseyi öldüremiyorum. varsa yoksa übercharge at, heal at. heavy bul arkasına saklan, o arada şerefsiz bir sniper uzaktan delik açsın... filan

güzel oyun be.
  • geçen gün denemek için iki anahtar satın aldım ve mann co. kutusu açtım. içinden çıkan bir şapkaya (oyuna hiç bir katkısı yok, az bulunuyor ve şekilli sadece) üzerinden alevler çıkıyor diye deli deli trade teklifleri gelmeye başladı. sonra biri (satmak istemiyorum deyince) 60 dolar vereyim dedi. ben de manyak mıdır nedir diye reddettim. sonra bi baktım ki hakkaten millet parayla alıp satıyormuş ulan şapkaları. önce kafayı yemişler dedim, satmıyorum ulan dedim ama şapkayı da takamıyorum haa, trade request doluyor sol taraf bi anda.

bugün (sonunda) o şapkayı tam 150 dolara satmış bulunuyorum. böyle de manyakları varmış bu oyunun, allah senden razı olsun valve.
  • cok onceden, dlc isine girdigi anda boku cikan oyun. f2p falan koymaz artik.

eskiden bilek emegimizle yaptiklarimizi millete dolarlarini konusturup item alarak yapiyor ya artik, en cok o koyar bana. yoksa varsin ergeni, varsin liselisi oynasin. bilhakis para verip alamayacak durum olan gencler icin cok guzel bir imkandir bu. sonuc olarak, hepimiz genctik, hepimiz liseliydik, hepimiz anamizdan babamizdan para beklerdik. nedir bu nefret, bu hirs anlamis degilim.

benim en cok uyuz oldugum sidikli sniper arkadas. sniper'da hicbir skill'i olmayan adam gidip onu alinca iste oyunun o zaman icine siciliyor. bir de pack yapmislar. sapka, sirt kalkani (kanatli olan) ve sidikli sniper'i pack olarak alirsaniz headshot'a olmuyorsunuz (ibrahim tatlises mode).

ulan adama head yapiyorum olmuyor, bakmiyorum pack almis pezevenk. e valve agzina sicayim ben senin.
  • şu resim oyunun son halini özetleyebilir:

açılmazsa buradan.

seneler sonra edit: link güncellendi
  • doctor ve heavy arasında özel bir bağ bulunan oyun.

http://i.imgur.com/nrcsnme.jpg
  • 1 sene kadar ara vermiştim. ulan yine bi başliyim dedim yeni item felan gelmiştir diye. anaa bi baktım ki önceden oynadığım sunucular aliözdemir'ler chayluck'larla dolmuş. manyak gibi etrafta pyroyla koşturuyolar, olm napıyonuz len demeye kalmadan ölüyolar, çok ölünce spy oluyolar hani görünmez felan hacı ölmeyiz diye ama yok; nereye roket sallasam bi ahmetshen, bi adanalee... eski oyunculara sabır diliyorum.
  • boku çıkmış gerçekten. severek oynadığım scout ve spy eşyalarına okkalı nerf gelmiş.

dead ringer zaten daha önceki patch'lerde iyi bir nerf yemişti.. ama bu sefer gerçekten dead ringer için rip diyebiliriz. kullanmanın hiç bir mantığı kalmamış. absorb damage olayını resmen bitirmişler. hp 60'lardayken pipe bomb veya roket ile ölüyorsan dr'ın ne mantığı kalır lan!!

scout'da da baby gace blaster nerf yemiş. gerçi bu silah hakikaten biraz op sayılabilirdi.. ama böylesine bir nerf hak etmiyordu.

tf 2: go olmuş bildiğin. bilet alıp görev almalar filan.. 3000h üstü oynamışlığım var şu oyunu. cidden para için bok ettiler ya güzelim oyunu. gerçi suç firmalarda değil. bunu en sevdiğim firma blizz bile yapıyor. çünkü casual gamer denen kitle dlc, store olayını çok seviyor.. çoğunlukta olan kesim de onlar..

olan biz eski topraklara oluyor.. ulan eskiden bir oyun çıktı mı tam çıkardı. uzun uzun oynardık. sonra gelirse ek paket gelirdi. orijinal oyunun nereden baksan en az yarısı kadar uzunlukta olurdu(starcraft brood war mesela).

şimdi çıkan oyunlara bakıyorum... oyun bildiğin törpülenmiş, eksik çıkıyor. sonra bas babam dlc saçmalıklarını.
    bir harita, 2-3 yeni silah/eşya.. 15 dolar.. ulan miller bunu alıyor bir de.

overwatch gelse de bari bir değişiklik olsa.. gerçi eminim o da böyle olacak. bu dlc,store sisteminin geri dönüşü olmaz artık.
  • tam anlamıyla şukela oyun.
    gerek karakterlerin animasyonları olsun, gerek haritaların enfes görsellikleri olsun, ismine yaraşır bir takım savaşı oyunu olmuştur.
    bir kaç hızlı örnek vermek gerekirse:

spy ın backstab ve cloak özellikleri mükemmel işlenmiş. düşmanın arasına sızmayı kolaylaştırıyor, tek bir sırt darbesi ile hiç acımadan öldürüyor. ayrıca engineer tarafından kurulan sentry gun gibi makinelerin üstüne bomba koyulabiliyor. düşmanın arasına sızarak bir kaç sentry gun sabote etmek, ardından kuytuda köşede tek başına takılan düşmanları öldürüp hemen yokluğa karışmanın tadı bambaşka.

medic in düşmana hastalık yayma özelliği kaldırılmış, elindeki silahta her zamanki gibi zayıf ötesi. ancak sağlık dağıtan ana silahı bütün bunları unutturuyor. takım arkadaşına hedef alıp açınca çok uzaklaşmadıkça sürekli can yükseltiyor. eğer ölmeden belli bir miktar toplam can yaymayı başarırısa, über health seçeneği açılıyor, bunu kullandığı an 10 saniye boyunca hem kendisi, hemde iyileştirdiği takım arkadaşı ölümsüzleşiyor (bkz: god mode). bir adet heavy weapon ve bir adet medic ile savaşın yönünü değiştirmek mümkün.

pyro çok değişmemiş demek istesemde, çok daha kullanışlı bir tipe dönüştüğü kesin. alev makinası çok yakın menzilli, ancak verebildiği zarar konusunda heavy weapon ile çekişiyor. kapalı mekanlarda düşmana panik salmak için mükemmel bir seçenek. kenny misali sesi ilede zaten en komik tiplemelerden biri olmuş.

scout eskisi gibi hızlı ve zayıf olmasına rağmen, artık yüzyüze savaşlar içinde çok uygun hale getirilmiş. havada tekrar zıplayarak yön değiştirme özelliğine ek olarak elinde yakın mesafede tehlikeli bir pompalı var. beyzbol sopası ise korkunç. 4 hızlı vuruşta sapasağlam heavy weapon ayısı öldürmüş biri olarak artık scout gördükçe inceden tırsıyorum.

şu an hala beta aşamasında olmasına rağmen, oyunun denge ve düzen konusunda bir sorunu yok gibi gözüküyor. şu an olduğu gibi piyasaya sürülmeye gayet uygun. valve yapacağını yapmış, 7-8 senelik özlemimi gidermiştir. eğer bir şikayetim varsa, o da betanın 17 eylülün sonuna doğru sunularak beni bütün gün sabırsızlıkla bekletmiş olmasıdır.
  • muhtemelen gelen şeyler geldi, nahanda--> http://www.youtube.com/watch?v=glllq3lmzwu

yine enfes bir video patlatmışlar. artık şunlara 1-2 yıl sonra bir uzun metraj animasyon filmi falan çekmek şart koşulmalı, şirk koşulmalı, koşulmalı!

yapın salonları yıkalım, emredin vuralım.
  • yaklaşık 1.5 ay önce falan 20 dolar bayılıp orange pack almış olmama rağmen bahtsız bedevi şansımı kenara bırakıp sevindim bedava oluşuna.
    çünkü herkes bu paraları bayılamayabiliyor.. oynasın lan insanlar nolcak yani? bok olacağı varsa paralı oynayanla da oluyor.
    demem o ki hepimiz kardeşiz, peace.
hesabın var mı? giriş yap