• hastasiyim capture the flag olayinin.

10 yıl sonra gelen edit: 10 yıl önce yazdığım bu entryi kendime ibret olsun diye uçurmamaktayım.
    20 yıl sonra gelen edit: tam ibretlik.
  • hakkında 2 yıldır entry girilmeyince öldü sandığım oyun, hakkattende bir aralar ölür gibi olmuş, yerlerde sürünmüştür. az sayıda olan fanatik kitlesi ne yapıp edip oyunu diriltmeye, kendi ceplerinden para koyup server açmaya çalışmış, hala bu oyunun oynanmasına ön ayak olmuştur. kendilerini saygıyla anarız. oyun genel itibariyel maç düzeninde 4 atak + 4 defanstan oluşan 8 kişilik kadroyla oynanır. class düzenine dayanan bir oyun olduğundan farklı yeteneklerdeki insanların buluştuğu bir oyunda olmuştur. ayrıca lambur lumbur public oynarken en cok zevk veren hl modudur bence, cünkü farklı çeşitlerde özelliklere sahip 9 kategorideki düşmana karşı savaşmak, hangisine ne stratejiyle dalıcağını hesap etmek falan oyun biraz kapıldıktan sonra pek zevklidir. oyunun özellikle cs'den ayrılan ve adrenaline gamer'la benzeşen en önemli noktası, bug abusea dayanması bunun resmiyet kazanması, farklı amaçlarla dizayn edilmiş sikillerin oyunu yapan kişilercede beklenmiyen bir şekilde tutulması ve kullanılması olmuştur. işin ilginci bugların keşfedilmesine ön ayak olan ve sonrasında en çok kullanılmasına karşı çıkanların aynı takım olmasıdır. vakti zamanında takımlarımız birleşerek almanya'daki turnuvalara katılmayada çalışmıştır. lakin başaramadık, 200+ pingle mümkün olmadı, olamadı. camianın tamamının birbirini tanıması, hatta bu oyundan çok saglam dostlukların çıkması oyunun unutulmazlar arasına girmesinde başrol oynar.
  • multiplayer ortamını, özellikle sanane inc. zamanlarını özleten oyun.
  • anet serverlarında az mı günler geçirdik. değişik clanler de vardı tct soh vesaire. 2000-2001 yıllarında bu oyunu oynamış olanlar varsa dm'e gelsin. yıllar sonra görüşmüş oluruz. php forumlarda az zamanlarımız geçmedi clan için eleman recruitlerken
  • ismindeki team kelimesinin hakkını sonuna kadar veren oyun. şu sıralar elle tutulur iki serverda adam akıllı maçlar dönüyor sadece. half-life'ın multiplayer modunu saymazak valve'nin ilk multiplayer oyunudur ayrıca.
  • en çok özlediğim oyun. zamanında türkiyede sadece 2 server vardı ve bütün tfc oyuncularını tanırdık. az rağbet görmesini anlamadım ama çok eğlenceli vakit geçirmiştim. eskilerden varsa oyunvadisi ve mygamearea cılara selam olsun. elimde tek bir ekran görüntüsü kalmış sene 2007. nickim orda da pvral :)

link
  • ılkokul yıllarında internet cafelerde counter strike'ın içinden açarak oynadığımız, counter'a göre eğlencesi yüksek, ciddiyeti düşük oyun.
    gene olsa gene oynarım.
  • team fortress 2 yokken oynadığım oyun. başarılı half life modu. çok bilinen bir oyun değil, eski günlerimi hatırlattı. team fortress 2 de olmayan az özellik barındıran oyun.
  • daha önce hiç oynamamıştım, takım oyunu olarak tek aşina olduğum oyun counter strike. biraz oynadım ama pek sarmadı beni. bilmiyorum, oynayanlar çok zevk almışlar ama ben ruhuna giremedim sanırım. oyun başladı mavi takımı seçtim, sağlık elemanını aldım. karşı takımın bayrağını alıp kendi bölgemize götürmemiz gerekiyormuş, ben bunu anlayana kadar avel avel dolaştım ortalıkta. sağlıkçı olduğum için arkadaşlara can basayım dedim, tam can basarken sürekli vuruldum. kendim diğer elemanları vurmaya çalıştım, herifçioğullarını tarıyorum tarıyorum ölmüyor amk, hile falan mı yapıyorlar n'apıyorlar çözemedim. bi ara bayrağı aldım, götürmeye çalıştım filan olmadı aminyum. mesela half-life'ın multiplayer modundan çok zevk almıştım ama bu team fortress olayını çözemedim sanırım, bari oynayan çocukları izleyim dedim ama takım ruhuna dair yaptıklarıyla ilgili herhangi bir emare de göremedim.
  • team fortress classic. halflife engine kullanan, keyifli bir team game. diğer team gamelere oranlara üstünlüğü farklı skill lerin kullanılabilmesi. ah birde (bkz: lamer) lar olmasa...
hesabın var mı? giriş yap