şükela:  tümü | bugün
 • şu ana kadar gördüğüm en iyi türkçe çay blogu. çayla gerçekten ilgilenen herkesin mutlaka ziyaret etmesi gerek.
 • görünce aklıma alsancaktaki teapot u getirmiş blog. dışardan göründüğü kadar sevimli ve huzurlu bi butik kafeydi. kapanmış sanırım bilmiyorum. en güzeli harika çaylar içmenin yanında, istediğimiz çaylardan bir iki bardaklık alıp evimizde de içebilmekti.

  bu bloga girince de sanki oraya girmişim de ne içsem diye düşünür gibi hissettim. çok güzel gerçekten. bakılası.

  http://www.teapotea.com/…03/06/turk-cayi-demlemece/
 • çok şirin bir blog. kurucusu ece erel her yerde çay uzmanı olarak anılır. sertifikalı çay uzmanı olduğunu her platformda mutlaka belirtir. bununla birlikte kendisinin çay uzmanlığı eğitimini ve "uzmanlığa kabulünü" nereden aldığı hakkında internette hiçbir bilgi yok.

  bu kişi birçok marka ve oluşumla çay etkinliği yapıyor ama hiçbir allahın kulu "hocam sizin sertifika neredendi?" demeyi akıl etmiyor sanırım. sertifikalı uzmanlık kavramı o kadar geniş ve yetkinlik sağlama yönünden o kadar şüphe veriyor ki insan hayret ediyor.

  internette ufak bir kurcalamada bu ünvanın online olarak bile alınabildiğini görebiliyoruz. dolayısıyla kendini çay uzmanı olarak tanıtan ama kaynağını belirtmeyen bir vatandaş bu vasfı çay türleri hakkında bolca wikipedia karıştırarak mı edindi yoksa dünyanın en zorlu ve en manyak çay platformunda tırnaklarını kazıyarak mı elde etti asla bilemezsiniz.

  sosyal medya profilime uzay mühendisi olduğumu yazsam kaynağını belirtmek zorunda kalırdım. ama "x uzmanı" olunca böyle bir zorunluluk ortadan kalkıyor galiba. hepimize allah akıl fikir versin.