• kadrosuyla beni şaşırtan turnuva. açıkcası geçmiş yıllardaki gözle görülür aksaklıklar ve yanlış adımlar nedeniyle giderek ivme kaybedeceğini düşünüyordum ancak bu sene sanırım dersler iyi çalışılmış. zira, wozniacki'nin ardından çekişme vaadeden bir kadro açıklandı.

caroline wozniacki'yi biliyorduk zaten. şimdi öğrendik ki şu isimler de arz-ı endam edecekler şehr-i istanbul'da:

(bkz: svetlana kuznetsova)
    (bkz: agnieszka radwanska)
    (bkz: zhang shuai)
    (bkz: sorana cîrstea)
    (bkz: ırina-camelia begu)
    (bkz: ekaterina makarova)
    (bkz: naomi osaka)
    (bkz: aleksandra krunic)
    (bkz: alison van uytvanck)
    (bkz: donna vekic)
    (bkz: qiang wang)
    (bkz: maria sakkari)
    (bkz: beatriz haddad maia)
    (bkz: kateryna kozlova)
    (bkz: aryna sabalenka)
    (bkz: mona barthel)
    (bkz: kirsten flipkens)
    (bkz: kateryna bondarenko)
    (bkz: yulia putintseva)
    (bkz: ekaterina alexandrova)

alternatif listede de errani, schiavone, mchale, konjuh gibi isimler var.

caro, radwanska, osaka ve kuznetsova bilet sattırır isimler. bu nedenle birbirine denk birkaç tenisçi çağırmış olmak faydalı olacaktır.

ne diyeyim. tebrikler! umarım güzel bir turnuva olur.
  • dün kuralar çekildi.

(1) wozniacki v. alexandrova
    errani v. flipkens
    aksu v. parmentier
    putinseva v. (6) cirstea
    (3) radwanska v. vekic
    tomljanovic v. van uytcvanck
    barthel v. mchale
    elemelerden gelecek bir oyuncu v. (7) begu
    (5) makarova v. krunic
    sakkari v. büyükakçay
    elemelerden gelecek bir oyuncu v elemelerden gelecek bir oyuncu
    elemelerden gelecek bir oyuncu v. (4) zhang
    (8) sabalenka v. hercog
    ipek öz v. bondarenko
    elemelerden gelecek bir oyuncu v elemelerden gelecek bir oyuncu
    wang v. (2) kuznetsova
  • eleme maçları başlayan turnuva.

ve de geçen yılın çeyrek finalisti temsilcilerimizden başak eraydın‘ın elemelerde ilk tur mücadelesi için ter döktüğü turnuva.

neden tanımı başak üzerinden yaptım; çünkü kendisine ana tablo için wildcard verilmemesini anlayamadım. başak’ın sıralamada koruması gereken 60 puanı varken eleme oynatılması gerçekten garip. belki kendisi zaten ana tabloya çıkar diye mi düşünüldü bilmiyorum ama şu an başak geçen sene ipek soylu’yu eleyen ispanyol sara sorribes torma karşısında maçı final setine taşımaya çalışıyor. tribünler bomboş twittter fotolarına göre. maçı yayınlayan bir kanal da yok. bilen varsa yeşillendirebilir. çünkü ülkemizdeki bir organizasyon için biraz yazık bir durum.

bir başka yazık edit: başak ikinci sette 5-4 ödeyken iki kez servis kırma şansı ve 2 set puanı elde etti. ancak akabinde üst üste 12 puan kaybederek seti 7-5 maçı da 2-0 kaybetti.
  • final gününe davetiye bulduğum turnuva.
  • anna kalinskaya gibi bir güzellik abidesinin boy göstereceği turnuva ve ben istanbul'da değilim.
hesabın var mı? giriş yap