şükela:  tümü | bugün
  • rehin kaldırma için 120 tl isteyen kurum
  • araba almadığım halde bir adaşımın şirketince neziroğlu'ndan alınan hyundai marka araca ait kredi sözleşmesini benim email'e yollayan kurum. düşünün yani o kadar güvenilir bir şirket. adres, tc, şasi no vs tüm bilgiler var o sözleşmede. hayatta kredi çekmem işim düşse bu ciddiyetsiz adamlardan
  • kendilerinden kullandığım araç kredisi dosya masrafının geri ödemesi için tüketici hakem heyetine başvurdum. talebim haklı bulunup dosya masrafının tarafıma deri ödenmesi yönünde karar çıktı. ödemenin nasıl yapılacağı konusunda kendilerini aramam sonucu aldığım cevap süper hukuk devletimize yakışacak cinstendi: yönetimimiz bu parayı ödememe kararı aldı.

diyeceğim adındaki teb e bakıp aldanmayın. teb şubelerinde kendileriyle ilgili muhattap bulamıyorsunuz. tüm işlemleriniz telefon üzerinden yürümek zorunda o da yeteri kadar sabırlıysanız. çünkü bağlanabilmek için uzun bir süre geçmesi gerekiyor.

edit: avukata verip icra ile ödememe kararı aldıkları parayı aldık.
  • mail gönderdik deyip göndermeyen enteresan oluşum.
  • kredi dosya masrafını vermemek için sonuna kadar direten kurumumsu..

önce telefonla istedim yarısını verelim dediler.
    sonra hepsini isteyince dörtte üçünü verelim diye pazarlık ettiler.
    hepsini istiyorum anlaşılmıyo mu deyince o zaman ne yaparsanız yapın dava açın dediler.

dava açtım kazandım. idari karar ellerine ulaştı. hala ödeme yapmıyolar.
    çağrı merkezini arayınca operatöre bağlanmak için menü yok. telesekreter konuşup konuşup kapatıyor?! nasıl yani?

genel müdürlükten ulaştım. cevap: ödemiyoruz. icraya verin o zaman.

sizin iş etiğinize tüküreyim ben..

bu kadar cibilliyetsiz, parayı işletelim, sonuna kadar tutalım diyen, müşteriyi uğraştıran bir kurum daha görmedim.

bir daha da ofisi olmayan bir yer ile herhangi bir iş yaparsam allah beni ne yapsın..

üşenmeyeceğim, icra davası açıcam. masrafı daha çok olsa da sizden o parayı koparacam.

zira uzak durun, teb cetelem deyince 2 değil 12 kere düşünün..
  • maalesef yukarıda yazılan benzer bir rezaletine maruz kaldığım kurum.

elimde hakem heyeti kararı var. 600 tl ödemeleri lazım. en fazla 450 veririz diyorlar. hadi diyelim mahkemeyle uğraşmayalım dedin, 450'ye razı oldun. matbu bir form yolluyorlar. formda aynen şu yazıyor "teb'den 600 tl'lik ödemenin 447 lirasını "aldım" başka da herhangi bir talepte bulunmayacağım"

yani para ödemeden, parayı teslim aldım kağıdı imzalamanızı istiyorlar. itiraz ettiğiniz zaman ise, gidin dava açın diyorlar. yukarıda görüyoruz ki mahkeme kararı çıksa dahi ödemede bulunmuyorlarmış.

allahtan hukuk devletiyiz.

aylar sonra edit: avukatım davayı açınca, parayı hemen ödediler. yani "ödemeyiz, ödemiyoruz, en fazla şu kadar öderiz" gibi cevaplar alırsanız, yılmadan uğraşın.
  • 2013 yılında araç alırken kendilerinden kredi çekmiş olduğum ve hala kredisini ödediğim kurumdur. yukarıdakileri okuduktan sonra içimde bir sigara yakma isteği oluşturan kurumdur da aynı zamanda.

umut: 1.5 yıl sonra bitecek olan kredi ödemem tamamlandığında bu tutumlarının değiştirmelerini umduğum kurumdur.

not: şubeleri yok da ne demek? nasıl kolpa bir yersiniz?

edit: imla
  • 2011 yılında araç kredisi kullandım ve bana bildirilen müşteri numarasına her ay eft yaptım.ama o da ne! bana başkasının müşteri numarasını vermişler ve 3 ay boyunca başkasının kredisi ödemişim.tabi bunu yine ben farkettim ve sade bir özür ile konu kapanmış oldu.
    zamanım olmadığı için çok uğraşmadım bu konuyla ama bunların müşterisi olmadan önce alternatifleri araştırın,3 kuruş fazla olsun daha bilindik daha güvenilirliği yüksek bir kurumla çalışın.

bu arada 2011 yılındaki kredim için verdiğim 500tl dosya masrafını bende geri alabilir miyim bilmiyorum.konu hakkında bilgisi olan benimle paylaşırsa sevinirim.
  • hakem heyeti kararını icraya koyarak tamamını alabilirsiniz.

hatta bir avukata verirseniz alacağın tamamını alacağı gibi üstüne bir de vekalet ücreti alır, o 600 tl firmadan 1.000 tl olarak çıkar.

tanım: hukuk tanımayan firma(ymış.)
  • ticari ünvanı "teb finansman a.ş" olan tüketici finansman şirketidir.