şükela:  tümü | bugün
 • firin falan ureten bir firma.. http://www.teba.com.tr/
 • ismi sahibinin adi ve soyadinin ilk iki harflerinden oluşan şirket
  (bkz: enka)
 • yaşanan ekonomik kriz nedeniyle üretimin durdurulduğu beyaz eşya üreticisi. basına yansıyan haberlere göre 200 milyon dolar civarında bir borc söz konusu imiş.
 • turkcede secmen anlamina gelen farsca kelime.
 • zamanında pentagon'a klima sistemleri ihraç etmiştir.
 • fabrika kapanma aşamasındayken bir kısım personel toplu olarak vestel e geçmiştir.
 • (bkz: tebaa)
 • -merhabalar , evimde teba marka ankanstre bir ocak var.. çakmak fonksiyonu bozuldu,bir yetkili servis bulamadım,siz ilgileniyormusunuz ?
  -valla kardeşim,teba 2 yıl önce iflas etti..bulamazsın o yüzden.bizde de iflas eden firmanın yedek parçaları yok zaten.
  -iyi de ben yedek parça istemiyorum,biri gelsinçakmak fonksiyonunu iptal etsin sadece
  -bi dk ( telefonun ahizesini eliyle kapatarak yanındaki ile konusur) tamam yeriniz nerde?bakalım,iptal ederiz.
  -şurda oturuyorum
  -tamam yarin geliriz
  -teşekkür ederim de kaçta ?
  -saat veremeyiz
  -ee nasıl yani? ben çalışıyorum,bütün gün sizi bekleyemem ki evde
  -valla nasil istersen,dediğim gibi saat veremem,ayrıca şimdiden söyleyeyim 50 tl servis ücretimiz var
  -(içimden oha diyorum) nee? çok değil mi? alt tarafı gelip elektrik bağlantısını kesip çakmağı devre dışı bırakacaksınız.
  -valla geldiğimize şükredeceksin. zaten batmış bir firmanın ürününü kullanıyorsun.bizim işimiz bile değil biz yardımcı olalım dedik sana(diye de aşağılar)
  -tamam kardeşim.. istemiyorum yardımınızı falan,güle güle

  işte böyle bir muameleye maruz kalabiliyor teba marka batmış bir firmanın ürünü arızalandığında tüketici..ben yaşadım.. söyliyim,kimsesizsiniz..başınızın çaresine bakın,ya da tüm gününüzü onlara verip evde tıkılın,lütfedip gelsinler 50 lirayı bayılın işiniz görülsün yani.

  (bkz: beyaz eşya servisleri)
 • ocaklı fırınını toplamda yaklaşık 12 yıl kullandığımız marka. (adını sözlükte görünceye dek unuttum sanmıştım.) 6-7 yıldan sonra önce fırın bölümü bozuldu ama ocak bölmesi sapasağlam çalışmaya devam etti. annem yenisiyle değiştirene kadar da fırın bölmesini fonksiyonel bir kiler olarak kullandı. yemek pişirilen bölümüne bakliyatları koydu, alttaki tepsi tepsisinde de** daha küçük paketli, baharatımsı şeyler koydu. çok güzel fikirdi, bence çok da güzel fırındı.

  not: yukarıdaki "12 yıl" ifadesi markanın dayanıklılığı konusunda yanıltıcı fikir vermesin. bizimkiler elektronik eşya kullanımı konusunda standart dışı. misal evde halen sorunsuz çalışan 19 yıllık grundig televizyon var. arçelik buzdolabı ise 20 yılını doldurduğunda hala tıkır tıkır çalışıyordu, derin dondurucusu yok diye nofrost alındı, emektar arçelik de başka bir aileye hizmet etmeye gitti.
 • bir kayserili tarafından isim hakkı alınan firma. çakal la bunlar.