şükela:  tümü | bugün
  • üsküdar altunizade'de üsküdar belediyesi'nin desteğiyle açılan down sendromlu arkadaşların bizzat hizmet verdiği dünyalar tatlısı bir mekandır.
  • üsküdar altunizade'de 21 mart down sendromlular günü'nde açılan ve 11 güzel down sendromlu çalışanı bulunan cafe.(imiş)

down sendromluların özel ve güzel insanlar olduğunu çok iyi bilen biri olduğum için, ilk fırsatta gidip kahvesini, çayını içeceğim güzel mekan.

anadolu yakasında oturanların bence uğraması gerekir küçuk de olsa bir destek amaçlı..
  • yiyecekler lezzetli, ortam sicacik, fiyatlar makul.. bir de o güzel insanlarla sohbet etme firsati baska nasil gecer elimize. gönül rahatlığıyla; gidin, görün, tavsiye edin dediğim mekan
  • guzel proje.

down sendromlu garsonlar calisiyor burda. mutfakta da onlar mi var tam bilmiyorum.

var olan down sendromlulari veya baska fiziksel, zihinsel engelli insanlari hayatin dogal akisina dahil etmek cok onemli. takdir edilesi.

ama baska ve aslinda daha onemli bir konu var. down sendromu taranabilen bir sendrom. her yerde sevgi pitircikligi yapmak yerine bu insanlarin hic hayata gelmemesinin mumkun oldugunu anlatmak cok daha onemli.

dogustan kusurlu, hatali insanlar dogmadan fark edilebiliyor. bu insanlari dunyaya getirmeyin. sirf siz vicdaninizi tatmin edeceksiniz, "zorda olana yardim tatmini" yasayacaksiniz diye bu insanlar yasadiklari sure boyunca bir suru sikinti icinde debeleniyorlar.
  • buraya gidip görme imkanım oldu. çok da isteyerek gittim.
    mekanın ortamı keyifli, renkli, sessiz ve sakin.
    genelde öğle arası çay, kahve içmeye gidiyorum. pek kalabalık olmuyor çünkü anladığım kadarıyla mesai çıkışı uğrak yermiş kendisi ve haftasonları.
    cuma günü öğle arası hizmet vermiyorlar cuma saatinden kaynaklı. çünkü personeller de gördüğüm kadarıyla namaza gidiyorlar.
    çalışanları güzel insanlar, bunu net görebiliyorsunuz. iyi bir enerji veriyorlar.
    oturup onların bu şekilde hayata adapte olmalarını izlemek duygulandırıyor da ayrıca.
    sizin de yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. bir çay, kahve içmek, tatlı yemek çok şey kaybettirmez size ama onları öyle güzel güzel çalışırken görmek mutlu edecektir.
    tavsiye ediyorum.
    bu projeyi keşke diğer ilçelerde de görebiliyor olsak.
    yaygınlaştırılması gerekiyor diye düşünüyorum.
  • bir tek sağlıklı insanlar yaşama hakkına sahipmiş gibi diğerleri doğmadan ölsün mantığındaki yaşam formlarına , engelli bireylerin de güzel işler başarabileceklerini sağlıklı bireyler gibi çalışarak hayatını idame ettirebileceklerini gösteren oldukça tatlı bir cafedir. siz bu bencillere bakmayın gidin kahvenizi için.