şükela:  tümü | bugün
  • mhp'lilerin tebliğe başlaması.

''allah müslümanlar'a tebliğ vazifesi vermiş kardeşim. ben de bu görevi yerine getirdim."

düzce'ye bağlı kaynaşlı ilçesinin belediye başkanı birol şahin, in mhp'nin görevden almasından sonra geri adım atmadı.

biz hakaret mi ettik kardeşim? müslüman bir bayanın böyle yapması gerek dedik. yapmazsan yapma. demokrasi var mı ülkede, ben de fikrimi beyan ettim ya bundan niye bu kadar gocunuyorsunuz ki? ben belediye başkanları içinde spora en çok destek veren benimdir. demokrasi varsa fikir özgürlüğü varsa ben de kendi görüşümü dile getiririm. partinin görüşü değil bu benim görüşüm. sen yaşarsın yaşamazsın giyinirsin giyinmezsin hesabını allah'a vereceksin. allah müslümanlar'a tebliğ vazifesi vermiş kardeşim. ben de bu görevi yerine getirdim."

olayların başlamasına neden olan twet

''allahu teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin. dünya şampiyonu olsan ne yazar? müslüman kadın adap ve haya sahibidir. yaptığı her işte allah rızası gözetir. dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. erkekler huzurunda açık saçık olarak değil."

https://www.ciddigazete.com/…umursamadi-h21162.html
  • tebliğ ile tacizi karıştıran şahıs beyanı
  • adam haklı.
    inandığı dinin kendisine verdiği emri yerine getiriyor.
    diğer emirlerini de biliyorsunuz eşini dövebilirsin, mirastan kuş kadar ayırabilirsin, kadının şahitliğini kabul etme, savaşta düşmanın kadınların ganimet say vb.
    edit; yaradanın ilk emri olan okumayı yerine getirmeden "öyle bir şey yok, yalan yanlış uydurma" diye özel mesaj atan arkadaşlar faydalansın diye kaynak veriyorum. inandığınız hacı hoca kimse onun tesfirinden de kaynak verebilirim de, o kadar zaman ayırmaya değmez. o yüzden bu işi yapsın diye milyarlarca lira harcadığımız diyanet linklerini veriyorum.
    ama öyle demek istemiyor ühü ühü mesajlarına ayıracak zamanım yok. sadece mesaj atıp küfür edenleri halledip geri yolluyorum. küfür edilecek ne var anlamadım ya, neyse.

https://kuran.diyanet.gov.tr/…04/11-12-ayet-tefsiri
    ne diyor?
    allah size, çocuklarınız hakkında erkeğe, iki kadın payı kadar (vermenizi) emreder.

https://kuran.diyanet.gov.tr/…/289/282-ayet-tefsiri
    ne diyor?
    erkeklerinizden iki şahidi de tanık tutun. şahitler iki erkek olmazlarsa, rıza göstereceğiniz şahitlerden bir erkekle -biri yanılırsa diğerinin ona hatırlatması için- iki de kadın olsunlar.

https://kuran.diyanet.gov.tr/…i/527/34-ayet-tefsiri
    ne diyor?
    (evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün.
  • allah bana da tebliğ vazifesi verdi.
    bu tip adamlara siktir git işine bak yamyam vehhabi demek.
    bak şu allahın işine her kuluna tebliğ yetkisi vermiş işte.
  • kadına bakışı bu olan bir zihniyete hoşgörü göstermemiz bekleniyor. ben erkeğim bana göre hava hoş. ancak kadınlar neden bu kadar suskun kalıyor, onu anlamak mümkün değil?

ayrıca türk islam sentezinin bizi getirdiği nokta budur. buradan uygarlık çıkmaz. buradan gelişme çıkmaz. mhp'yi sentezden çıkaracak kadrolar da çıkmaz. yakın zamanda türk milliyetçiliğinin parti serüvenine elveda dersek şaşırmam.

milliyetçi partiler milleti unutmuş, ümmetçi olmuş.

not: milliyetçilikten kastım, özünü çağdaş dünyadan alan atatürk milliyetçiliğidir. ümmetçi bir milliyetçilik değildir.

ekleme: iyi partinin türkçe ezan açıklamasını da ekleyelim de, iyi parti var diyenler de arada fark olmadığını görsün.

(bkz: 9 kasim 2018 iyi partinin turkce ezan aciklamasi)
  • (bkz: taciz vazifemi yerine getirdim)

zira bu tebliğ değil dostum.
  • "tebliğ" peygamber sıfatıdır.
    bizim milelt kraldan çok kralcı olduğu için bu vazifeyi de kendine yontmuş anlaşılan.
    kulların diğer kulları tenkit etmesi yanlıştır ayrıca ameller imandan birer parça değildir yaptığı işlere göre kimse kimseyi tenkit edip imana davet edemez çünkü iman sahibi olup olmadığını bilemez.
    islam dininin öğretilerinden bazılarıdır bunlar fakat bir kere bile kendi kutsal kitabını kendi dilinde okumamış insanlar tarafından islam yorumlanmaya çalışılıyor.
  • şimdi benim inandığım bir din olsa içinde de 'böyle dallamaları dövebilirsiniz' şeklinde bir ibare olsa da ben bu deveyi sağlam bir dövsem sonra gidip böyle böyle oldu, ben dinimin gereğini yerine getirdim desem haklı sayacaklar mı?
  • peygamber misin amına koyum sana ne?