1. efendim, simdi latincede tebokkar hatirlatma demektir. "teboko ergo sum" adli ozdeyisten veya "teboki, vidi, vici" sozunden de hatirlayacaksinizdir bu sozu.
    tebokko, tebokkis, tebokkae falan diye cekilen bu fiilin gerondif* hali tebokan olur. e haliyle tebokan da hatirlatan demek olur.
    alzheimer hastalarina verilen bir ilac icin daha uygun bir isim dusunulemezdi zaten. bravo abdi, bravo ibrahim.
  2. düzenli kullanıldıgında dikkat ve konsantrayon bozuklugunu alan ilaç...ama etkisi yavaş hissediliyor ayrıca tamamen bitkisel olmasından dolayı da öyle yan etkisi falan da yok..beyne giden kan akışını hızlandırıyormuş.
  3. tebokan fort isimli turbo takviyelisi vardır ki 0 - 100 km'ye 3.2 sn de çıkarsınız dün akşam ne yedim sorusu tarih olur
  4. beyin ile ilgili performans bozukluklarında (unutkanlık, denge bozukluğu, dikkat dağılması, baş dönmesi, kulak çınlaması, baş ağrısı ve konsantrasyon bozukluğu), alzheimer, vertigo ve yürürken yaşanan ağrıların giderilmesinde kullanılan bir "ginkgo biloba" özleri deposu.

bitkisel özlü olduğu için çok fazla yan etki barındırmazmış. beyin ile ilgili fonksiyon bozuklarını gidermesinin yanında, beynin çalışmasını da hızlandırıp beynin kapasitesini de arttırırmış. yani, normalde hayli zorlanarak üzerinde çalıştığınız ve beyninizin kapasitesini zorlayarak yaptığınız bir işi, bu ilaç sayesinde daha rahat yapabiliyormuşsunuz. doktorumun yalancısıyım. ayrıca devletin sigorta kurumları bu ilacı karşılamıyor. şimdilik 36 ytl'ye satılıyor kendileri.
  5. bu ilacımızın (kendisi yerlidir) etken maddesi dünyanın en eski ağacı olarak kabul edilen ginkgo biloba ağacından (memleketimizde mabet ağacı olarak bilinir) elde edilir.daha ucuz yollusu folbiol 5 mg dır(günde bir kez alınabilir abartma). ayrıca hafızanızı güçlendirmek için illaki birşeyler yiyip içmek ,hap yutmak gerekmiyor beyne de jimnastik yaptıran zilyon tane materyal bulmak mümkün .araştırmam gidemem kitapçıya dergiciye diyorsanız nette de var .(tembel herif hafızan neden zayıf düşündün mü hiç ? )
  6. kullandıktan sonra ismini unutmayacağınız ilaç.
  7. masanın diğer ucunda çalışan kadın başını kaldırır,
    - bi hastalık vardı hani, herşeyi unutuyodun, neydi adı?
    - (bir an düşünür) hıı hatırlayamadım valla.

tebokan işe yarar. en azından bu diyaloğu hatırlıyorum artık.
  8. anneannemin deyimiyle bir nevi "akıl habıdır".

tebokan hakkında bilgi verin