şükela:  tümü | bugün
 • devlet çok geliştirmiş kendini, direk kapıyı çalmadan önce mesaj atıp haberdar etmek istemiş herhalde. çünkü ev ziyareti bir iki hafta sonra gerçekleşiyordu artık tepki süresini birkaç güne indirerek "istenmeyen" istenmeyen hamileliklerin sonlandırılmasının önünü de almış olurlar.

  bir de yaptıklarının insan haklarına bir şey olduğunu biliyorlar da mahremiyet butonu gibi bir seçenek de sunuyorlar.

  kürtaj yasağına karşı "benim bedenim, benim kararım" sloganına çokca karşı çıkan olmuştu, itici olduğunu söyleyenler, sizin bedeniniz değil artık diyenler... kadın bedeni kamusal alan olarak görülürse, ailesine mesaj da atılır, kuluçkaya da yatırılır. oysa ki bizim bedenimiz, bizim kararımız, bizim hayatımız!
 • iletisim bilgisi hanesine bazı siyasi selebritilerin cep telefon numaraları verilerek asilabilecek uygulama. nasıl olsa devlet bakacak müjdeyi erkenden ulaştırmış olursunuz hem.
 • mesajın gitmeme durumuna karşı bir sonraki adımları kapıya dayanmak.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20803589.asp
 • oldukça aptalca bir haber. aile hekimlerinin kesinlikle böyle bir haber verme zorunluluğu yok. hem kalkıp da bu bilgiyi 3. şahıslara veremeyeceğini bilir hem de kendisine yararı olmayacak böyle bir olayı kendine görev edinir.
 • çok ilkel yolla gönderilen mesaj. kadıncağız kendi imkanları ile eczaneye gidip manuel olarak bir test yapsa bu mühim sonuca aile ulaşamayacak. üçgene ve prizmaya sensör yerleştirilerek aksiyonu haber vermesi gereken mesaj.
  (bkz: tebrikler, 3 milyon yola çıktı)
 • bir nevi tebrikler hediye kol saati kazandınız ayarında bir mesaj. dikkate alınmaması gerek.

  ama yakında, aile hekiminden gelen cevapsız çağrılar da olmaya başlarsa, işte o zaman olay kötü bir tarafa doğru gidiyor demektir. kızınızı aile hekiminiz hamile bırakmış olabilir, kontrol etmekte yarar var :/
 • yüce devletimizin hanım kızımızın gönül rahatlığı ile sevişemeyeceğini rahim ağzına anlattığı dolaylı göndermedir.
 • yetersiz bilgilendirmedir.

  -tebrikler kızınız hamile, en yakın döner bıçağı ve testere için lütfen sağınıza solunuza bakınız.

  zaten aile içi- töre cinayetleri falan ne gezer ülkemizde değilmi!!

  ayrıca doktora gidip bişeyin yok diye gönderilen ve 1 ay sonra kanser olduğunu öğrenen bir arkadaşım vardı ona da böyle ilgi gösterseydi ya sağlık bakanlığı ve uygulamaları.
hesabın var mı? giriş yap