şükela:  tümü | bugün
 • artık sözlükte açılması gereken kanal. son dönemlerde yaşanan tecavüz haberleri iyice kafayı yedirmeye başladı artık. görmek duymak bilmek istemiyorum. midem bulanıyor. türkiye gerçeği falan diyip kimse siktirmesin belasını.
 • türkiyeden manzaralar

  bakın bu olayda bende dahil hepimiz suçluyuz ama en suçlu kadın vekillerimiz.... ya arkadaş hiç mi biriniz çıkıp canlı yayında konuşmazsınız?? hiç mi biriniz ağzına geleni söylemez!!! çıkıp küfredin artık.....

  20 tane kadın vekil çıkıp taksimde yürüsün. bunun partisi vs'si yok arkadaş çıkın haykırın....
 • en büyük hukuk ihlallerinden biri,adı üzerinde zaten bu fiili yapan aşağılık adi ve ahlaksız pisliğin tekidir
 • tecavüz bir hastalık değildir.her erkek potansiyel birer tecavüzcüdür.
  bahanelerimiz farklı olabilir:"abazandım, kendi kaşındı, naz yapıyor sandım, sarhoştum..."ancak bunların hiçbiri patolojik gerekçeler değil.içinde yaşadığımız kültürün normlarına göre "normal" dir.

  hasta olan, tecavüz yoluyla kanıtlanan 'erkekliğin' dünyanın en kıymetli şeyi olduğunu söyleyen ya da tecavüzcünün yanına kar kalmasını sağlayan toplumsal yapı...ne yazık ki bu hastalığın fiziksel ve kimyasal bir ilacı yok.tecavüzcülük erkek doğasında değil , erkek eğemen feodal toplumun yapısında vardır.

  freud a göre, içinde yaşadığımız uygarlığın kendisi nevrotiktir çünkü dürtülerin, arzuların bastırılması üzerine kuruludur.bastırılan kılık değiştirerek geri döndüğünde 'hastalıklı' denilen davranışlar ve kişilik özellikleri ortaya çıkar.bastırılmış olanın hiç beklenmedik yer ve zamanda geri dönmeyeceğinin garantisi yoktur.yani 'normal' olarak görülen herkesin aynı zamanda potansiyel bir 'hasta' olduğunu unutmamalıyız.kuşkusuz 'potansiyel' illede bir gün gerçekleşecek anlamına gelmiyor.vicdan, ahlak, toplumsal karşılıklı denetim, hatta cezalandırılma ve yalnız kalma korkusu bile o potansiyeli bazen kişi ölene kadar baskı altında tutabilir.

  yrd.doç.dr.bülent samay