şükela:  tümü | bugün
  • olay adana'da yaşanıyor. muhammet reşit yıldırım adındaki genç, bir kız tarafından tecavüz iftirasına maruz kalmasının ardından kızın babası tarafından öldürülüyor.

öldürülen gencin babası işte şöyle diyor;

"çocuğuma 1 temmuz’da mesaj atıyor tanışalım diye 8 ağustos’ta kız 2 aylık hamile ve benim oğlum ısrarla seni tanımıyorum diyor o da diyor ki ’zamanla tanırsın.’ dna testi yaptırdık ve temiz çıktı benim çocuğumla hiçbir şekilde alakası yok."

bu olay bana 2 yıl önce metrobüste yanlışlıkla bir bayana değip tacizci damgası yemekten korktuğumuza dair arkadaşımla yaptığım bir muhabbeti hatırlattı. feministlerin erkeklere karşı saldırganlığı ve asabiyeti yüzünden erkekler öyle bir kıskaç altındaki artık erkek aleyhine olan her şey toplum tarafından anında kabul görür oldu. bir kız durduk yere taciz edildim dese neredeyse insanlar olayı sorgulamak yerine direkt olarak kıza inanır oldu. sorgulamadan hüküm vermenin hiçbir gerekçesi olamaz bu yüzden vay efendim sen tacizciden yanasın demeyin. ben sorgulamadan yanayım.

işte bu yaşanan vahim olay aslında toplumun bir aynası. yani toplum nasılsa meydana gelen olaylar da toplumun temsili oluyor. bence kadın hakları savunacak yeni bir akıma ihtiyacımız var.

edit: desade'nin uyarısıyla kaynak ekliyorum;

http://www.hurriyet.com.tr/…ldirmistim-ama-40771370

edit 2: bazı sağduyulu yorumlar neticesinde kızın da ifadesinin alındıktan sonra bunun bir iftira olup olmadığı hükmüne varmanın daha sağlıklı olduğu kanaatine vardım. sonuçta gerçekten bu tip durumlarda birden fazla tecavüzcü olabilir ve suç bir kişiye kalabilir. haa bu olayların yaşanmasında feministlerin saldırgan üslubunun katkısı olduğu gerçeğine olan inancım hala sürüyor.

edit 3: kız, ifadesinde iftira attığını kabul ediyor. maalesef genç, iftiraya kurban gitmiş. ancak buna rağmen hala erkek zihniyeti diye atıp tutan, feminizmin vahşi ve saldırgan doğasını savunan arkadaşlar var. gerçekten üzücü bir durum. elbette kızına tecavüz eden adamın cezasını kesen bir kişiyi savunmak mümkün değil her zaman kanunlara göre hareket etmek lazım hatta zamanında cezayı kendi başına kesen adamı savunanlar oldu ama burası erkeklere yüklenme, feminizm propagandası yapma yeri değil. lütfen ayrıştırıcı feminizminizi alın gidin çünkü erkek ve kadın ayrılmaz iki parçadır.
  • işte bu yüzden bizim memlekete kesinlikle idam gelmemeli. bunun pardonu yok çünkü. eğer gelirse çok kişinin canı yanar, çok kişi bunu kullanmaya çalışır ve yine memleketimizde hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukuku işlediği için her türlü illegal cezalar verilebilir.

başlıktaki konuya gelecek olursak her ne kadar kadına şiddette listede başı çeken bir ülke olsak da herhangi bir tartışma durumunda kadının söylemi esas alınır. mesela sokakta bir kadının beni taciz ediyor diye bağırması sonucunda sorgusuz sualsiz linç edilerek ölebilirsiniz. asla olayın aslı size sorulmaz! kadın orda ne söylerse bunu doğru kabul eder toplum bu olay ne ilk ne de son olacak maalesef ki çabuk galeyana gelen bir toplumuz hele ki konu 'namus' ise gözümüz döner o an dinlemek, anlamak, doğrusunu araştırmak kimsenin aklına gelmez. bu ülke için daha çok eğitim diliyorum...
  • haksız yere öldürldüğü söylenen kişi sözlük'te de linç edilmişti. muhabbet kuşuna duyar kasınca insan olduklarını zannedenler tarafından hem de... bak bakalım şimdi hiçbirinin gıkı çıkacak mı, lince iştirak ettikleri için en ufak bir pişmanlık gösterecekler mi... ortamlarda insan taklidi yaparsın kim bilecek.
  • yıllar önce denizlinin buldan ilçesin de benzer bir olay olmuştu.genç bir öğretmen kucağına kız çocuklarını oturttu,taciz etti iddiasıyla hemen der dest edilip tutuklanmıştı.tabi önce köylülerden feci şekilde dayak yemişti.uzun süre yatmıştı içerde.sonra muhtar vicdan yapıp,bizim karı yaptı bunu diyerek mahkemeye gitmişti.işin aslı,kadın kızıyla evlendirmek istemiş genç öğretmeni..nişanlıyım diyerek savmış başından,bunuda anlatmış bir arkadaşına.nişanlı olmadığı ortaya çıkınca kadın plan yapmış..çıktı içerden ama ne insan içine çıkabildi ne öğretmenlik yapabilidi.
  • öncelikle feminazi babanızdır, gerçek feminist diye bir şey de yok. her kadının patriyarka deneyimi biriciktir. bilmediğiniz konularda konuşmayın.

babanın tecavüz zanlısını öldürdüğünü duyunca keyiften orgazm olup helal bee falan yazan sizsiniz.

ota boka “böylelerini sikmeli” “sokmalı” “kazığa oturtmalı” falan yazan sizsiniz

“işte böyle adalet madalet yok bundan sonra orman kanunları” falan yazan da sizsiniz

ve hatta görüyor, arttırıyorum- idam isteyen de sizsiniz. açıp okuyun feministler idam tartışmalarına nasıl yaklaşıyor neler diyor diycem ama ben okuduğunuzu anlayabildiğinize dair inancımı yitireli çok oldu. neyse-

sonuçta kötü olan feministler... arkadaşım, münferit olayları sistematik kadının beyanı esastır ilkesi eleştirisi olarak sunamazsınız bu bir. ikincisi kadının beyanı esastır ilkesi; sokakta biri size bir iddiaya bulunduğunda iddiayı yönelttiği kişiyi linç etmek vs. değildir. bunu öğrenememiş olmanız sizin meseleniz. kadının beyanı esastır ilkesinde kabaca kişinin suçu ispat edilene kadar suçsuz olduğunu öne süren masumiyet karinesi işlemez. yine kabaca anlatıyorum, iddiada bulunan taraf zanlının suçunu ispat etmek ile uğraşmaz, zanlı suçsuzluğunu ispat etmekle yükümlüdür. son olarak- arkadaşım, bu olayın neresinde beyan işlenmiş? konusunda uzman kişiler toplanıp mı beyanı almış, çocuğu dinlemiş, karar vermiş? yo. adam çıkmış benim kızımı hamile bıraktı diyip öldürmüş. ya bayılıyorsunuz ya. ba yı lı yor su nuz tacizci ile tecavüzcü ile empati kurup böyle olayları feminizmin, kadının beyanı esastır ilkesibin karşısına koymaya.

yemiyoruz arkadaşlar. iyi anıma denk geldiği için yazdım, normal şartlar altında ss alıp kadınlı vassap gruplarında haykırarak gülmeyi tercih ediyorum. feminaziymiş asdfgasgsggs rica ediyorum azıcık ontoloji&epistemoloji öğrenin ve az ötede oyun oynayın.

not: yazılan feminazi yorumunu şuan göremiyorum. ya silindi ya da ben engellendim falan bi fikrim yok öyle şeylerden. durduk yere sen ne demek feminazi diye kendimi yerlere atmadım yani. bunun üzerinden de sayfalarca feminizm eleştirisi yapılırsa tansiyonum düşer asdfg
  • bana işin içinde ensest olup, bu çocukcağızı da kılıf yapmak için öldürdüler gibi gelen... kesinlikle babadan dna alınmalı.
  • bu iftirayı atan kadın feministmiş ve sırf feministliğinden suçsuz birine tecavüz iftirası atmış. babası da pro-feminist yani erkek bir feminist olduğu için gitmiş o adamı öldürmüş. sırt çantasından da simone de beauvoir'ın ikinci cins kitabı çıkmış. suç yine feministlerin. zaten her taşın altından da bu feministler çıkıyor.

tanım: doğru düzgün işlemeyen bir adalet sistemi ve kötü niyetli bir kadın içeren olay.
  • olayın dehşeti ile şaşırtmayan fakat ziyadesiyle üzen habere konu olan kişi. yakınlarına sabır. yine de buradan hareketle olayı kadın cinayetlerine, tacizlerine, tecavüzlerine getirmek yanlıştır. suçu ispatlanana kadar herkes masumdur. bu olaya karşılık; tecavüze uğrayıp bir de üstüne 'rızası vardı' beyanıyla iftiraya uğrayarak toplumdan dışlanan, ailesi tarafından reddedilen, öldürülen kadınlar ele alınmalıdır. hiçbir durum, tek olay üzerinden değerlendirilemez. bu durumun, bir yakınınızın başına gelmeyeceğini garanti edemezsiniz. gerçek anlamda bir ruh hastasına denk gelmezseniz eğer, maalesef üzülerek söylüyorum ki, kadınlarımız iftira şöyle dursun, tacize uğradığını bile söylemekten utanır,sanki kendi suçuymuş gibi... tam da toplumun bebek adımlarıyla mevzuya uyanmaya başladığı şu dönemde, bu şekilde erkek hakları vs. çığırtkanlığı ayıptır. ne zaman ki düzgün davranabilen erkeklerimiz olur, kadınlar rahat eder, o zaman sıkıntı kökten halledilmiş olur. çare kadınları bastırmak değil, erkekleri eğitmek.
    edit :saçma bir örnek silindi.
  • çok üzücü bir haber. yazık, sebepsiz yere ölen bir insan. ülke olarak ne zaman kendinize geleceğiz ya da o günler bir gün gelecek mi? çamur dolu derin bir çukurda her gün biraz daha dibe gidiyor gibiyiz. artık işlenen şuçlar harici, işin içinde vahset kavramı var. cinayeti ya da diğer suçları katlayan, başka bir boyuta taşıyan bir faktör. sadece bu olay için değil. dün, bugün, önceki günler yine vahşet dolu haberler vardı. bazıları resmen düşünülmüş olaylar. insanlar kendilerini kaybettiler artık. ahlak, etik, insanlık,vicdan tüm bu kavramların içi bomboş. ülke olarak yok olsak gram üzülmem. en azından dünyaya bir katkımız olur.
  • olaydan sonra böyle böbürleniyordu yavşak. buna da kızına da müebbet verin. gencecik masum çocuğa yazık oldu. çalışırken vurdular garibi. 2 saat de can çekişmiş. tecavüzcü iftirası yüzünden kan vermedikleri bile söylendi.

halbuki ölen de çocuktu ve sadece 17 yaşındaydı.

şerefsiz