şükela:  tümü | bugün
 • süleymancılara ait cemaat yurdunda 9 çocuğa tecavüz eden görevli olayı sonrası ailelere yapılan baskıdır;

  gazeteci mustafa hoş'un beyanlarıı aşağıdaki gibidir;

  " tecavüz rezaleti ortaya çıktıktan sonra ailelere konuşmayın baskısı yapılıyor.karaman*/gerger*/kilis'te* olduğu gibi..tarikatten ailelere avukatlık teklifi de yapılıyor..aynı zamanda tecavüz zanlısını da aynı kişiler savunacak..bir aile bunu çok sert reddediypr

  https://twitter.com/…ahos/status/949654254406569984

  dikili'de de sadece tecavüz zanlısı tutuklandı...yurt sahibi, müdürü(kağıt üstünde de olsa olmak zorunda) bir işlem yapılmadı..denetlemekle görevli milli eğitim müdürü gibi diğer yerel yöneticiler de yok sayılıyor..oysa görevi kötüye kulanma suçu çok açık

  https://twitter.com/…ahos/status/949660757893025793"

  konu ile alakalı gazete haber kaynakları aşağıdaki gibidir;

  kaynak 1 - kaynak 2 - kaynak 3
 • bimer'e cimer'e meb'e , savcılıklara, gerekirse aihm 'e bildirilip suçu bilipte göz yuman tüm zalimlerin bir bir hayatlarının karartılması gereken, çocuklar ve ailelerin devlet destekli profesyonel psikolojik destek alması ve bir daha ömür boyu böyle şeyler yaşanmamasının güvemceye alınması gerekir. bunlarınki kur'an dini değil . para dini, itibar dini. "gücü olan çocuk da siker nolacak? ben de sikerim" dini. ben müslümanım elhamdülillah.rabbimden helakını dilediğim iğrenç günahkar ve zalim sürüsü. o çocukların çektiği en ufak acı, döktüğü her damla gözyaşı hem dünyada hem ahirette an be an işkence yaşadığınız, vicdanınızın boğazınıza sarıldığı, hiç bir nefesinizi rahat alamayıp her salise işkence çektiğiniz günleriniz olsun !!!! allah sizi kahretsin, allah belanızı versin. tüm lanetler , tüm kötülükler üzerinize olsun. haklarını savunmasına engel olan, buna engel olunmasına göz yuman kim varsa acı içinde geçirin her bir anınızı. !!!!!!
 • anadolu'da bu ve bunun gibi tarikatlatlar cirit atiyor. binlerce uyeleri var. anadolu insaninin buyuk cogunlugu bu tarikatlara gonulden bagli, dediklerini yapiyorlar, yardim ediyorlar. toplumsal duzeni bu tarikatlar kuruyor neredeyse. bu sebeple buyuk gucleri var insanlar uzerinde.

  bu tarikatlardan bir suru cocuk tecavuzu haberleri geliyor ki daha bunlar bizim duyduklarimiz, kimbilir daha kac tane ustu ortulen, cocuklarin konusamadiklari olay var.

  hersey boyle apacik ortada iken, bu toplum bu tarikatlara katilmaya, hizmetlerine girmeye devam ediyorlar.

  devlet zaten bu tarikatlardan beslendigi icin gozunu yumuyor, ulkenin halki da cocuklara tecavuz etselerde destekliyor.

  kimse kusura bakmasin ama bizim yapacak bir seyimiz gercekten yok.

  bu kacinci olay? sadece tecavuz degil ki, tarikat liderleri zevk ve sefa icerisinde yasiyor, kendilerini peygamberlim seviyesiyesine cikartiyorlar, bizim halk gene peslerinde.
 • kadere inanan insanların, kaderi gereği dünyaya gelen ve kadere inanmasını istedikleri çocuklarını gönderdikleri kadere inanan tarikatlardır. sonuçta olup biten hep kaderdir.
 • ızledigim bir belgesele gore ırlanda katolik kilisesi. kol kirilir yen icinde kalir hesabi sikayet ederseniz kiliseden atmakla tehdit ediliniyor aileler. sonuc olarak dinci heryerde dinci.