şükela:  tümü | bugün
 • bu tip taciz/tecavüzcülerin empati yoksunu olduğu açık. hapiste ırzına geçilince ne bok yediğini anlar belki. medeni bir yöntem değil ama o insan da medeni değil zaten.

  edit: başlığı açan arkadaş biraz düşününce utanmış ve kaçmış sanırım.
 • tek ayak üstünde yarım saat bekletilip, yarim saatten sonra özür dilerse ayagını indirebilme hakkı tanınması gereken insanlara aşırı uzun hapis cezası verilmesidir. utanmasalar sakso çektirecekler bi tecavüz etti diye.
 • ülkedeki bilinçli ve muhalif takılan kesmin kadın kısmının büyük bölümünü feministler ya da bu görüşe sıcak bakanlar oluşturuyor. bu yüzden.

  onlar her şeye bağırır, terlik falan fırlatır, her fırsatta önceden yoketmeye programlanmış piranha gibi topluca saldırırlar. dakikalar içerisinde kendiliğinden örgütlenip lobi faaliyeti oluşturabilirler. bu ülkenin yasalarınca erkeklerden daha üstünlerdir. hele ki iş dünyasında. ama yine de kadınlara eşitlik özgürlük derler.

  bir de hiç susmuyorlar lan sen sen ol böyle abuk sabuk başlıklar açma, ölüm fermanını imzalarsın.
  şimdilik gözlemlerim bunlar.
 • "senin anana bacına tecavüz ettiklerinde aşırı tepki verme" diyerek destekleyeceğim gerçekliktir.
  bir insanın tecavüz ile hayatına, vücuduna, ruhuna tarifsiz şerefsizlikte bir saldırı gerçekleştireceksiniz ama insanlar buna tepki verirken çok hassas davranmak zorunda olacaklar. vay be!
 • tecavüz yaralamadan hırsızlıktan hatta cinayetten daha farklıdır. bak herkes yeri gelir nefs i müdaafadan katil olabilir; hayat bu, sen de ben de.

  ama herkes tecavüz etmez.

  tecavüz diğer tüm suçlardan farklı bir konudur.

  tecavüz dünyanın en alçakça suçudur.
  anana, bacına ya da eşine yapılmadıkça bilemezsin. bilmeyince de böyle yorumlarsın. allah o acıyı yaşatmasın da bilme insallah.

  sevgi neydi? sevgi haddini bilmekti
 • mesela bu hırsızlık olsa hırsızla empati kurabilirsin; evde çocuğu hastaymış ondan çalmış diyebilirsin.
  mesela bu bir adam öldürme olsa öldürenle empati kurabilirsin; meşru müdaafaymış diyebilirsin.
  ama tecavüz böyle bir şey değil. hiçbir tecavüzün haklı bir sebebi olamaz ya da tecavüzcüyle empati kurulabilecek bir durum olamaz diyelim. tecavüz, kurbanın hem psikolojisini hem fiziksel sağlığını bozar. kaldı ki tecavüzde kurbanın suçlandığı bir ülkede yaşıyoruz, bu insanların psikolojisini düşünebilir misiniz?
  işte bu nedenler yüzünden tecavüze karşı 'aşırı' bir duygusallık var. çünkü bir şeylerin toplumun dikkatini çekebilmesi için, birtakım algıların değişebilmesi için büyük tepkiler gereklidir.
 • başlığı görünce "işin içinde bir ironi, kinaye, laf çakma felan var. la yoksa hangi aklı başında mahluk böyle bir başlık açar" diyerek girdim.

  efendim hayırlı olsun bunu da okuduk.

  tanım: yetersiz tepkidir, daha fazla verilmelidir. tecavüzcüler en kalabalık meydanlarda ayıltılıp ayıltılıp bayıltılmalıdır.
 • "aşırı tepki verilmesi" değil "yanlış tepki verilmesi"

  konusudur.
 • toplum olarak ruh sağlığının bozulduğuna işaret eder.
 • normaldir. çünkü asıl hedef tecavüzcü değildir. siyasidir. tepki gösteren familya da biliyor önlemin ceza artırımları ile değil de eğitim ile olacağını.
  ancak siyasi algı oluşturup akp'yi arap kafası gibi göstermek suçun protestosundan daha önemlidir. tecavüz davalarında akp şimdiye kadar hiç bir hükümetin yapmadığı yaptırımları yapmıştır. sırf şu gereksiz sosyal medya tepkisini dindirmek için tck tecavüz maddelerinde ve yatar cezalarda rekor seviye ceza yaptırımları yapmıştır ve en son olarak anayasa mahkemesine takılmıştır.
  aym, "oha çüş napıyonus amk!" der gibi ağır cezalar verilen tecavüz maddesini de iptal etmiştir. sonuç o ki sırf sosyal medya tepkisini dindireyim diye, sizin gösterdiğiniz bilinçsiz tepki ile kanun maddelerinin genetiği bozuldu.
  halbuki seneler ile orantılığında tecavüz davalarinda müthis bir artış yoktur. sadece daha çok duymaktayız.