şükela:  tümü | bugün
 • az önce yine bir futbol başlığında görüp sinirlerimi bozan olay. tecavüz şakası kasmak için bildiğin zeka problemi yaşandığını düşünüyorum artık. çocuk, kadın, erkek, hayvan, engelli veya yaşlı demeden insanlar tecavüze uğruyor. zihninde ve vucudunda belki kapanmayacak yaralar açılıyor ve bazı düşünme yetisinden uzak tipler hala sürdürüyorlar bu saçmalığı.

  tecavüz bir şaka malzemesi olamaz. yeter.
 • "tecavüzün şakası yapılabilirmiş" hmmm o nasıl oluyor acaba bir düşünelim.
  şimdi birini kıstırıp tecavüz ediyoruz, hatta direnirse iki tane de ağzına geçiriyoruz, tam boşalırken "ehehe şaka len, gerçekten sikmiyorum ki bak" mı diyoruz?
  yoksa birisi karanlık bir sokakta yürürken eterle bayıltıp eve getirip yatağa bağlıyoruz, sonra soyunup "ehehe tecavüz şakası yaptım panpa" mı diyoruz.
  bu ne lan?

  yapılması mümkün değildir.

  düşünme kapasitesi olan her organizmanın bildiği üzere suç teşkil eden bir fiilin şakası olmaz. beyninizi süs diye taşıyorsanız o başka.
 • her şeyin şakası yapılmaz kardeş. net. bunun arkasına sığınan çok var, onların fikri-zikri bağlantıları hemen ortaya çıkıyor zaten.
 • trajedinin şakasını bilmem de mizahı çok eski bir numaradır. ancak çoğu zaman işin ciddiyetini sulandırıp, olayı gülünç göstererek, bireylerde vahameti basitliğe hatta normale indirgeme algısı yaratması kaçınılmazdır. örneğin bir cenaze, hastalıklar, kazalar komedi/şaka malzemesi yapılabilir ancak; tecavüz, çocuğa şiddet, hayvana işkence gibi infial yaratacak meselelerin neresiyle eğleneceksiniz! sinemada da çok denenir bu ama olmaz bir türlü. beni şimdiye kadar sadece, arabesk filmindeki müjde karakterinin kahvedeki adamlara adres sormasıyla olanlar ve sonrasında annesinin de başına gelen durum tebessüm ettirmişti ki orda da filmin kült absürt olması durumu benim için kurtarmıştı.
  sonuç olarak tecavüzle şaka olmaz!
 • hepimizin anası bacısı var temalı feminizme göre yasak ve günahtır. tanrıçalar çarpar adamı kur'an yırtmışa çevittirir.
  ama kadını aldatan erkeğin penisini kesme şakası şüphesiz ki caizdir. aynı şey diil bi kere tımaam mıağ?