şükela:  tümü | bugün
 • az önce yine bir futbol başlığında görüp sinirlerimi bozan olay. tecavüz şakası kasmak için bildiğin zeka problemi yaşandığını düşünüyorum artık. çocuk, kadın, erkek, hayvan, engelli veya yaşlı demeden insanlar tecavüze uğruyor. zihninde ve vucudunda belki kapanmayacak yaralar açılıyor ve bazı düşünme yetisinden uzak tipler hala sürdürüyorlar bu saçmalığı.

  tecavüz bir şaka malzemesi olamaz. yeter.
 • "tecavüzün şakası yapılabilirmiş" hmmm o nasıl oluyor acaba bir düşünelim.
  şimdi birini kıstırıp tecavüz ediyoruz, hatta direnirse iki tane de ağzına geçiriyoruz, tam boşalırken "ehehe şaka len, gerçekten sikmiyorum ki bak" mı diyoruz?
  yoksa birisi karanlık bir sokakta yürürken eterle bayıltıp eve getirip yatağa bağlıyoruz, sonra soyunup "ehehe tecavüz şakası yaptım panpa" mı diyoruz.
  bu ne lan?

  yapılması mümkün değildir.

  düşünme kapasitesi olan her organizmanın bildiği üzere suç teşkil eden bir fiilin şakası olmaz. beyninizi süs diye taşıyorsanız o başka.
 • her şeyin şakası yapılmaz kardeş. net. bunun arkasına sığınan çok var, onların fikri-zikri bağlantıları hemen ortaya çıkıyor zaten.
 • ooo hassasiyet, en sevdiğim şey.

  tecavüz, gasp, hırsızlık, pedofili, kanser, aids, din, tanrı gibi kötü şeylerle ilgili gayet de espri yapılabilir, bu sizi kötü bir insan yapmaz. kötü bir insan yapmadığı gibi esprisini yaptığınız şeyi savunduğunuz anlamına da gelmez. mizah, olaydan bağımsızdır. sadece gülersin, bu kadar.

  ben burada esprinin kalitesinden bahsetmiyorum, zaten kötü bir espriyse kimse gülmez. şimdi bu konuda 2 karşı savunma var. ilki "bu benim rahatsız olduğum bir espri" cümlesi.

  rahatsız oluyorsan gidersin. çok fazla insan rahatsız olursa, çok fazla insan gider ve belki de espriyi yapan insan yalnız kalır. sizin hoşunuza gitmiyor diye başka bir insan susmak zorunda değildir. belki o insanı da masa lambası ile ilgili espriler rahatsız ediyordur, ne yapacağız yani bu durumda?

  diğer savunma da "sen bu esprileri yaparak x'i (burada tecavüz diyelim) normalleştiriyorsun" cümlesi. saçmalık. nasrettin hoca eşeğe ters bindi, göle maya çaldı fıkralara göre. bu normalleşti mi yani? ya da benim böyle bir espri yaptığımı duyan adam "mmm, gideyim de birilerine tecavüz edeyim" mi diyecek? diyorsa o zaten hayvandır, benim esprime ihtiyacı yok onun.

  herkesin hassas olduğu şeyler olabilir, bunu anlıyorum ancak insanlara sınır koyamazsınız. sizi rahatsız eden bir şey varsa dinlemezsiniz olur biter.

  ha ben burada "anana tecavüz ettim zaaaa" kıvamındaki esprilerden bahsetmiyorum, çünkü kalitesiz espriler bunlar. fakat o espri de yapılabilir, ben beğenmem o ayrı konu.

  "bu konuyla ilgili nasıl komik bir şey söylenebilir ya saçmalamayın" diyenleri şöyle alıyoruz:

  (bkz: jim jefferies)
  (bkz: jimmy carr)
 • trajedinin şakasını bilmem de mizahı çok eski bir numaradır. ancak çoğu zaman işin ciddiyetini sulandırıp, olayı gülünç göstererek, bireylerde vahameti basitliğe hatta normale indirgeme algısı yaratması kaçınılmazdır. örneğin bir cenaze, hastalıklar, kazalar komedi/şaka malzemesi yapılabilir ancak; tecavüz, çocuğa şiddet, hayvana işkence gibi infial yaratacak meselelerin neresiyle eğleneceksiniz! sinemada da çok denenir bu ama olmaz bir türlü. beni şimdiye kadar sadece, arabesk filmindeki müjde karakterinin kahvedeki adamlara adres sormasıyla olanlar ve sonrasında annesinin de başına gelen durum tebessüm ettirmişti ki orda da filmin kült absürt olması durumu benim için kurtarmıştı.
  sonuç olarak tecavüzle şaka olmaz!
 • her şeyin şakası yapılmaz denmiş, fakat yapılır. (bkz: dark humor)
  sadece her şaka her yerde yapılmaz. yapacağın yeri bileceksin.
 • hepimizin anası bacısı var temalı feminizme göre yasak ve günahtır. tanrıçalar çarpar adamı kur'an yırtmışa çevittirir.
  ama kadını aldatan erkeğin penisini kesme şakası şüphesiz ki caizdir. aynı şey diil bi kere tımaam mıağ?
 • (bkz: japon bayrağı)

  tecavüz değil hâkim bey fenerin rızası vardı.
 • bunu savunan insanların varlığı beni gerçekten dehşete düşürüyor. bununla dalga geçilmez kardeşim. insanı mahveden bir şey bu. böyle bir olayı her duyuşumda içimden bir şey kopuyor benim. ayrıca bunun hassasiyetle en ufak bir alakası yok. vay anasını lan hassasiyetmiş. allah akıl fikir versin.