şükela:  tümü | bugün
 • +1'imle katıldığım teklif.
 • hayvanların yerine kullanılmalarıyla birlikte desteklediğim fikir.

  hayvanlara bir suçları yokken deneylerle hak etmedikleri acılar çektirilirken tecavüzcü yaratıkları hayvanlar yerine bu tip deneylerde kullandırtarak insanlara ve hayvanlara fayda sağlanabilir. sonrasında da fazla radyasyona uğramamışlarsa gübre olarak kullanılabilirler. mantıklı.
 • özellikle soda şişesinin vücuda etkisi deneylerinde kullanılabilir.
 • yapılması gereken eylem. meselâ "standart bir orospu çocuğunun götüne kaç metre kazık sokulursa ölür?" konulu bir deney yapılabilir.
 • tecavüz suçluları içerde öyle deneylerde kullanılıyolar ki, bilim henüz o noktaya varamadı..
 • malum kahredici olayın getirdiği galeyanı bir kenara bırakırsak, etik olmayandır. insanoğlu vicdanı ve adalet sistemi o kadar yufka yüreklidir ki, böyle insan formuna bürünmüş yaratıklara verdikleri acıyı tattırmadan, onları etkisiz hale getirir.

  düzeltme: bir yazar mesaj atmış "masum hayvanlara yapılınca etik, suçlulara yapılınca mı değil?" diye. hayvanlara yapılmasının etik olduğunu savunduğumu; tıbbi deneylerin doğruluğu-yanlışlığı ile ilgili herhangi bir yorumumu nerede okuduğunu merak ediyorum. anlamadığına muhalefet olmaya yönelik cahil kültürü korkutucu derecede yaygınlaşıyor maalesef.
 • çok yanlış bir uygulama olurdu. ya adam spider man, x men, hulk gibi aşşşırı depresif ve buna bağlı olarak iktidarsız bir süper kahraman haline gelirse?
 • bu fikir tutsa ne güzel olur
 • "bu sapiklari soyle dovecen boyle seyedecen vs.. vs.." bikmadiniz mi kardesim "en iyi benim, en dogru benim" felsefesinden ? bu ulke hasta, yasadigin ulke hasta, boka batmis. asayisi duzeltmenin yolu kati kurallar olabilir velhasil hastaligi temizlemenin yolu kesinlikle siddet degildir, sen siddetle sadece tecavuz eden adamin icinde bulundugu siddet duzlemini dogrulamis olursun ve ayan beyan medeni birikiminin siddetin araclarindan daha zayif oldugunu kabul etmis ve beyan etmis olursun.

  40'larinda bir erkek cocuguna tecavuz ediyor. o cocuk buyuyor ve 40'li yaslarinda bir baska erkek cocuguna tecavuz ediyor, bu boyle surup gidiyor aynen dayak yiyen cocugun buyuyup baba oldugunda evladina dayak atmasi ve zinciri tamamlamasi gibi. sen buna bir alternatif sunabiliyor musun ? sunamiyor musun, iste medeniyetin tek disi orada, gerisi kirlenmis bir iyinin kotuluk karsisinda boyun egerek onun kiliciyla iyiligi yozlastirmasidir baska bir sey degil.
 • öncelikle insan tanımından çıkartılmalı bu mahlukatlar. insan haklarından, ülke, dünya haklarına dair hiç birseyden yararlanamamalı. hatta damgalanmalılar ayırt edilebilir şekilde.

  sonra insan haklariymis, humanistlikmis ivir zıvır gereksiz söylemler dönmesin onlarn icin. sonuç olarak zaten canlı yerine de konmamalı. ( tek bir canlının bile kobay olarak kullanılması, o canlıya işkence edilmesi doğru bir uygulama değil çünkü)

  tüm bu kötu uygulamalar bu yaratıkların üzerinde uygulanabilir.