şükela:  tümü | bugün
  • ebru şancı isimli eski bir mankenimsi abladan gelen önermedir. ardından da "ömür boyu genelevde çalıştırılsınlar" diye de eklemiş.

bunu düşünen bir beyin, çocuklara tecavüz eden bir sapıktan daha az sapık değildir benim gözümde. ha diyeceksiniz ki fikirleri çok mu önemli? değil ama şu tipleri takip eden binlerce kişi var ülkemizde maalesef...
  • kendi cinsiyetini ceza olarak görmek... sen bunlara bakıp gadrini tekmilimize yollama ya rab.
  • hayatımda bundan daha cinsiyetçi, kadın olmayı bundan daha çok aşağılayan bir şey duymadım. üstelik bunu söyleyen de bir kadın. yazık.
  • kadın olmayı ceza olarak gören gereksiz bir şahsiyetin beyanıdır. eski mankense tekrar gündeme gelmeye çalışıyordur. ne yapsın...
  • yapılmışı var (bkz: la piel que habito). herhalde film etkilemiş arkadaşı.saçma ötesi bir söylem elbetteki. ancak almadovar filimlerinde olabilecek bir durum.
  • bir ceza biçimi olarak "kadın" olmak. şu açıklamayı bir erkek yapsa bir daha sokağa adım atamazdı.
  • böyle insanlara konuşma yasağı getirilmelidir.
    hakimlere yetki verilsin bu konuda.
    süresi de saçmalamanın şiddetine göre belirlenmeli.

burada biz seda sayan'a verilen konuşmama cezasıyla ebru şancı'ya verilen cezayı karşılaştırmalıyız mesela. onun tartışmaları olmalı.

fakat konuşmama cezası ülkenin akıl sağlığının devamı için elzemdir.
  • kadını bu denli aşağılayan ve ''kadın olmayı ceza gören'' bir yorumdur. derhal özür dilemesi gerekir.
  • kadın olmak ceza mı yani bu nasıl bi fikirdir anasını satayım, al benden de gelsin o zaman bi fikir;
    tecavüzcülerin hepsi hapse atıldıktan sonra tüm mal varlığına el konularak bir fona aktarılsın