şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanlarda sistematik şekilde artan ve her mecrada sökün edendir.

  evet arkadaşlar artık konuşulamayan bazı gerçeklerin konuşulma zamanı gelmiştir. maalesef ülkemizde son zamanlarda tecavüzcülere karşı gittikçe büyüyen bir nefret ve buna bağlı olarak bir düşmanlık oluşmaktadır. öncelikle tecavüzün sebebine bakılması gerekmektedir. tecavüzün sebebi, bir kişinin en doğal ihtiyaçlarından biri olan cinsel ihtiyacını karşılaması gerekliliğidir. bir canlının cinsel ihtiyacını karşılaması için başka bir canlıya tecavüz etmesi, doğada da hayvanlarda gözlemlenebilen çok doğal bir olgudur. kaldı ki, mahkemelerin bilirkişi raporlarında da sıkça belirtildiği üzere tecavüze uğrayanların çok büyük bir bölümünün psikolojisinde bir bozukluk oluşmamaktadır. tabi ki burada sadece tecavüz edilmesi ile tecavüz edip öldürme (veya ters sırada yapılması) ayırt edilmesi gerekmektedir. öldürme durumunda, öldürülen şahsın hayatına devam etmesi mümkün değildir. ancak sadece tecavüze uğrayan bir kişi, kısa bir süre sonra hayatına devam edebilmektedir. bu sebeple öldürme ile tecavüzün, katil ile de tecavüzcünün birbirinden ayrılması gerekmektedir.

  sonuç olarak tecavüzcüler de içimizden birileri olup, anlık bir ihtiyaçlarını gidermeleri kadar doğal olan bir olay yüzünden toplumdan dışlanmaları ve hatta düşmanmış gibi gösterilmeleri kabul edilebilir bir durum değildir. bu insanlardan da sevgimizi esirgememiz ve onları da toplumum bir parçası olarak görmemiz gerekmektedir.

  peşin not: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim
 • böyle ironiye tecavüz ederler. demedi deme.

  edit: ahada ettiler, ben demiştim...
 • bu uzun anlaşılabilir yazıyı okuduktan sonra aklıma süleyman demirel'in o meşhur sözü geliyor.

  (bkz: kerhaneleri kapatalım da vatandaş bizi mi siksin)
 • ne diyorsun lan sen değişik? ironini ötede yap.
 • (bkz: engelle)
  (bkz: başlıklarını engelle)

  ilgi çekmenin de bir adabı vardır. bu ironi değil, ağır mallık.
 • ironi yapılacak konulardan biri olamaması gereken sözde ironi.

  let the linç begin!
 • içimizdeki tecavüzcüyü bastırma girişimidir.
 • olmamış. ironi zeka işidir. yapamıyorsanız yapmayın. şu bakınızı koyayım da adamın hangi konuda ironi yaptığı anlaşılsın bari.

  (bkz: tarikatlara karşı yürütülen sistematik düşmanlık)