şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gazetelerde okuduğuma göre, katillerin verdiği ifadede;

  katillerin alenen karısından ayrılmasını istediği, katilin birinin "sen ayrıl ben evleneceğim" dediği ama buna rağmen işe bu katillerin arabasına binip giden adam.

  kendimi bu adamın yerine koyuyorum da, allah göstermesin biri bana biri 10 aylık diğeri anne karnında iki cocuğumun annesi için böyle diyecek ve ben bu adamı eşek sudan gelinceye kadar dövmek yerine bunun arabasına binip işe gideceğim.

  yok öyle dünya.

  edit: kaynak soran arkadaşlar oldu.
  --- spoiler ---

  "birol k., tartışmalarına rağmen al-rahmun ve cemal b.'yi perşembe günü gece vardiyasına kendi otomobiliyle götürdü."
  https://www.sondakika.com/…kan-her-ayrinti-9808061/
  --- spoiler ---

  edit 2:

  --- spoiler ---

  sevgili dostlar, bu konu ile ilgili kimi eleştiren kimi de destekleyen bir yığın mesaj aldım.

  öncelikle şunu belirtmek isterim ki, tecavüz olayına çok sinirlendim.

  hatta bununla ilgili şöyle bir entry yazdım. (bkz: #69319519)
  çünkü katillerin idam edilmesi bile içimi soğutamazdı.

  bu başlıktaki entry'i ise sadece durum tespiti için yazdım. yani enntry başlığı "tecavüze uğrayan suriyeli kadının kocası" ve ben bu kocayı tanımlayan bir entry yazdım. yazdığım şeyi de uydurup yazmadım. yazılı ve görsel medyada çıkan haberleri kaynak göstererek verdim.,

  bu durumu, manisa'da, samsun'da vs. bir yerde yaşayan bir vatandaş da yaşasaydı aynı entry'i girerdim. entry'deki belirtilen durumun suriyelilikle bir ilgisi yok. kişilikle ilgisi var.

  gelelim eleştirilere;

  bir insan neden savaştan kaçar ve başka bir ülkeye ailesiyle gider?

  ben kendim için söylüyorum, ben de burada bir savaş çıksa ailemi korumak için kaçıp gidebilirdim. bunu çok yanlış görmüyorum. tekrar belirteyim. "ailemi korumak için..."

  şimdi tekrar bakıyorum, bu kocanın ailesini korumak gibi bir durumu olmuş mu?

  tamam başka bir ülkedesin, tehdit edilmişsin. bunu da anlarım. ama bu adamların arabasına binip işe bunlarla gitmek nedir? bunun nasıl bir açıklaması olabilir? sen devlet memuru musun? çık git başka bir yere yerleş. tayin mi olamıyorsun? seni oraya bağlayan ne var?

  bu yazdıklarımın ırkçılıkla ne gibi bir ilgisi olabilir?

  sizi bilmiyorum ama ben ailem, namusum için yaşıyorum. onların kılına zarar getireceğini bildiğim adamlarla aynı arabada işe gitmek???

  bunun nasıl bir açıklaması olabilir sizce?

  bunu belirtmenin ırkla ırkçılıkla ne alakası var?

  ayrıca, suriye savaşı 2011'de başladı. tecavüze uğrayan kişi de 1998 doğumluymuş. 13 yaşındaki kız çocuğunu karım diye alıp buraya getirmenin bana mantıklı bir açıklamasını düşünüyorum ama bulamıyorum.

  tekrar belirteyim, bu olayı yaşayan kişi suriyeli değil de aydınlı, giresunlu olsaydı da aynı tespitte bulunurdum.

  --- spoiler ---
 • beni çok üzen açıklama. şu an kıyamet kopsa kabulüm.
 • acısının büyüklüğünü tahmin dahi edemediğim kocadır...

  nasıl yaşar insan bu acının ardından; nasıl unutup acısını, huzurla bir lokma yiyebilir ya da bir çiçeği koklayabilir...

  bir eş...
  iki evlat...
  biri daha gün yüzü dahi görmeden üstelik...
  ve diğerinin dudakları ebî kelimesini telaffuz edemeyecek kadar takatsiz ve tazeyken...

  yaban ellerde,
  sersefil,
  alçakça!!!

  adalet, işte bu yıkıma, bu acıya dur diyebilme kudretidir!!!
  gerisi angarya...
 • bu olayı tecavüzcülerin lehine bir zerre dahi olsa, bilinçli ya da bilinçsiz, gizli ya da açık, doğrudan veya dolaylı meşrulaştırmaya çalışan herhangi biri ne sağcı, ne solcu, ne dindar, ne seküler ne şu ne budur, insan değildir insan. içi küflenmiş, çürümüş, yozlaşmış ve tüm canlılardan ve cansızlardan aşağı dereceye inmiş bir yaşam formudur.

  tanım: empati kurmaya çalıştıkça cinnet getirmeye yaklaştığım adamdır. ben bu haldeysem, o ne haldedir siz düşünün.
 • öz yurdunda düşmanla savaşarak ölmek mi, savaştan kaçıp yaban ellerde kahpece ölmek mi ikilemini hayatı boyunca yaşayacak koca.
 • insanoğlu nun ne kadar pis bir varlik olduğunu yüzümüze bir tokat gibi vuran gerçektir
 • (bkz: küçük memeli sevgilinin büyük memeli ablası) gibi pis düşünceleri olan ülkeye gelmiştir. git ülkende kal daha iyi. savaşta öldük dersin. tr'nin ne bok olduğu belli mi?
 • tecavüz ve cinayet bir insanlık ayıbıdır, kime yapılmış olursa olsun.

  suriyelileri zerre sevmem ve burada fazlalık olduklarını, ülkelerine dönmeleri gerektiğini sonuna kadar savunurum.

  ama bu şekilde değil.

  şimdi kimse bıdı bıdı yapmasın suriyeli düşmanlığı falan diye, bu ülkede hemen her gün bir dolu kadın tacize ve tecavüze uğruyor ve öldürülüyor, kimi zaman türk kadını, kimi zaman kürt, kimi zaman bambaşka ırklara ait turist kadınlar. şimdi mi sızladı müslümanların vicdanı? şimdi mi kötü bir şey oldu bütün bunlar?

  beni en çok utandıran durum budur işte.

  samimiyetsizliğinizi sikeyim.
 • yukarıda klarkkent ' in dile getirdiği cumleleri iki ayrı anahaber bülteninde izledim, dinledim, esimle bir an bakıştık, bu ne saçma sey dedik, şimdi taşlanmaya başlanacağım biliyorum ama bu olayda size tuhaf gelen hic bir sey yok mu gerçekten;
  adamlar size eşinizi istediklerini söylüyorlar, sizin is arkadaşlarınız,yani normal ise gidip gelen insanlar bunlar, bu laf hiç lan noluyo dedirtmez mi,
  tamam turkler batsın kahrolsunlar tmm ama bir tek ben mi huylandım?
  mecburi edit: tahmin ettigim gibi tecavüz meşrulaştırmak hakkında hakaret dolu mesajlar geliyor, verdiğim cevabı buradan da tekrarlıyorum;
  petrol kuyularını ele gecirebilmek icin dev gökdelenlerini yakmaktan, kendi insanlarını öldürmekten çekinmeyen insanların yönettiği bir dunyada, zavallı bir suriyeli kadın neden kurban verilmesin?
 • iki dirhem akıl, empati içermeyen yorumlarla suçlu bulunan adam.

  erkeğin erkek tarafından ezim ezim ezilişi bu işte.

  (bkz: #69356877) klarkkent

  senin önerdiğin gibi bir saldırıda bulunsa yapılacak haberlerin ne olacağını, o adamın karısının namusunu koruduğuna kimsenin bakmayacağının farkında bile değilsin değil mi?

  'karından ayrıl ben evelenecem' diye emir verecek kadar aklı şaşmış adamlar tarafından, istenmedikleri, devamlı nefret ve şeytanlaştırma, tehlike altında yaşadıkları yabancı bir ülkede, çaresizlik altında tehdit edildiğinde arabaya binmesi mi 'yok öyle dünya'?

  erkeğe gel. pek bir süpermenmişsin sen be. koşup sen dalaydın.