şükela:  tümü | bugün
 • genellikle çin malı noname video kamera incelemesi yapan sitenin sahibi ingiliz amca. kamera harici de oldukça kaliteli incelemeleri var hiç alakan olmasa bile izletiyor, youtube kanalı takip edilesi.

  ~entry girdiğim 2013 yılında neredeyse yalnızca çin malı kamera incelemesi yaparken daha sonra prodüksiyon kalitesi yükselerek klasik elektronik cihazlar hakkında daha da güzel bir kanal olmuştur.
 • genellikle çin malı ürün incelemesinden çok retro tech bölümü ile çılgın bir hayran kitlesi oluşmuş durumda. ben dahil. retro videolarını daha izlemeden likelıyorum. geçen hafta "ya bu video biraz kısıtlı bir kitleye yönelik olacak kusura bakmayın" diyerek sadece ingiltere'de olan sky digital'in bir set top box cihazı için bir sound bar tanıtımı yaptı. ben dahil altında yüzlerce yorum şöyleydi "ben türkiye'deyim ama yine de baştan sona izledim" :)
  adamı seviyoruz. komik ayrıntıcı ve anlatımı güzel. güzel de araştırıyor. videou izlerken diyelim cihazın sesini dinletiyor. ardından "ee nasıl çalışıyor aç içini de görelim" diyorsunuz.. .pat o sırada o da açıyor. tüm mekanizmayı anlatıyor. bir kez 8 track gibi bir kartuş tanıttı (8 track değil) sonra bunun ses sorunu olunca orijinal cihazda, bandı içinden çıkarıp makaraya taktı. oradan dijitale aktardı. fakat orada bir hata yaptı (kanal ayırımı ile ilgili bişeydi sanırım) ve ben "bak şöyle yapsan ya" derken o hatasını da fark etti ve düzeltip tekrar dinletti. yani hatalı kısmı da çıkarmadı. çünkü o kartuş o kadar değişik ki siz de izlerken onunla benzer düşünüyorsunuz zaten. bazen de altına yorumlar geliyor anlatılan ürünle ilgili. altında resmen beyin fırtınası dönüyor. 8bitguy/8bitkeys ile birlikte düzenli seyrettiğim yegane kanallardan.
  bir videosu 15dk'dan kısa olursa "aaaa :((" diyorum, hatta diyoruz.
  bir kez uzaktan kumandalı kapı zili gibi bir şey incelemiş (eski yıllarda) yanına da "yes, really" yazmış :) ulan zil işte demeyin. adamın inceleme şekli çok başarılı.
  geçende de bacon pişlren cihaz inceledi. bacon severim ama onu alacak değilim, ki zaten bence kötüydü de. onu bile izledim. dole'nin dondurma makinesini inceledi... yani adamın incelediği her şeyi izleyebilirsiniz zevkle.
  bi kere birisi "ya abicim bırak bu dandik kameraları filan incelemeyi" demiş. o da youtube izlenme sayıları ve getirisi ile cevap verdi. "yahu ben onları yapıyorum ki onlardan gelen para ile "retrotech" bölümleri yapabileyim. adam haklı bazen bulduğu aldığı cihazlar (ki genelde 1930-1970 arası döneme ait) bozuk veya zor bulunan oluyor. bozuk olunca aynısında 2-3 tane alıp bir tane çalışan makine yapıyor. walkmen incelemeleri filan var. bazıları 300-400£. kazansın ki onları yapabilsin :)
 • youtube'daki en iyi teknoloji kanalı.

  az bilinen "retro" cihazlar hakkında çektiği videolar çok kıymetlidir.
 • 1993 yılının new york'unda çekilmiş hd görüntüleri paylaşan şahıs.

  kaynak (kanal onun değil ancak açıklama kısmında videonun kaynağını belirtiyor alıntı yapan kanal)
 • 1972'den de$eleyip cikarttigi $u makine ile aksam aksam bana oeh dedirtmis kanal:

  https://youtu.be/rjo13fp4upi

  bir zamanlar insanlarin buna ihtiyac duyup, bunu tasarlayip, seri uretime koyup, uretip satmis olmalarini dusunmek bir garip geldi. kesin zamaninda "bak kiz ne aldim gecen" denen urunlerinden biriydi.
hesabın var mı? giriş yap