şükela:  tümü | bugün
 • www.techno-fi.net adresinden ulaşabileceğiniz hi-fi, audiophilia gibi terimleri ykından incelebileeğiniz hi-end müzik severlerin sitesi fakat biraz snob bir site yönetimi var; o kadar düzgün bir şekilde üyelik formunu doldurmama rağmen üyeliğimi sebep göstermeden reddetmiştir... genede siteyi severek takip ediyorum.
 • reddetmenin nedeninin züppelik olmadığına gönülden inandığım forumum. odyofillerin ve müzik konusunda bilgili bir sürü insanın toplanma noktası.
 • işini çok ciddiye alan bir sitedir.site üyeleri çok sık aralıklarla buluşmalar düzenlemektedirler.zaten türkiyede kulaklık hobisine sahip insan bir avuç olduğundan elindeki 15 liralık kulaklığı satmaya girenleri site yönetimi elemektedir.

  bu siteye neden üye oluyorsunuz sorusuna "müzik" cevabını ver sonra neden üyeliğim red oldu diye düşün.
 • taşınabilir müzik sistemleri konusunda türkiye'deki en büyük kaynaktır.
  site üyeleri zaman zaman buluşmalar düzenleyerek ekipman denemeleri gerçekleştirir. türkiye'de hiçbir yerde satın alma imkanı bulamayacağınız kulaklığı görebilir dokunabilir ve hatta dinleyebilirsiniz.
  üyelerin hemen hepsi yardımsever ve düzgün insanlardır. herkes bir soru veya sorununuz olduğunda elinden geldiğince yardım etmeye çalışır. güzel bir dostluk ortamı vardır.
  forumda yüzlerce kulaklık ve dap, dac, amfi gibi ekipmanların incelemesi bulunur. kulaklığın sadece kaç ohm olduğunu yazan binlerce inceleme gibi değildir bunlar. kulaklığın tüm karakterinden ve kullanım deneyiminden bahsedilir. detay fotoğrafları çekilir. hangi tür müzikle iyi olabileceği anlatılır.

  tüm bunların yapıldığı nispeten niş bir ortama giriş elbette herhangi bir foruma üye olup yazmak kadar basit değildir.
  sizin de ekipmanlara ve müziğe olan tutkunuzu görmeliler ki siteye sizi dahil etsinler. sadece reklam kampanyaları ile şişirilen kulaklığını öven fanatikler, yada forumda satış yapmak isteyenleri aralarına kabul etmek istememeleri gayet doğal.
  özetle, taşınabilir müzik ekipmanlarına ilginiz varsa kesinlikle takip etmeniz gereken bir oluşum.
 • gerçekten düzgün insanlardan oluşan bir platform. taşınabilir müzik ekipmanları konusunda bilgili insanlardan tarafsız yorumlar alabilirsiniz.
 • head-fi'nin lokal hali. head-fi'de fiio x7 dünya turu yaparken, tekno-fi'de fiio x5 ii türkiye turu atmaktadır.

  ama inanın biraz kenarından köşesinden dahil olduğunuz zaman anlayacaksınız ki çok samimiler ve güven cidden bir ortamı var. arkadaşım 4yıldır ara ara ekipmanlarını burada satar buradan alır. eğer ki kulaklık ve dap gibi ekipmanlara para verme konusunda "abi kulaklığa o kadar para mı verilir? telefon alınca yanında veriyorlar ya" kafasındaysanız; daha önce hiç tanışmadıkları insanlara tek seferde gönderdikleri meblalara şaşırabilirsiniz.
 • türkiye de müzik dinlemek ile ilgileniyorsanız müzik çalar kulaklık amfi gibi cihazlarla haşır neşir olmak için tek adres. her türlü cihazla ilgili bilgiler mevcut olmakla birlikte alım satım da yapabilirsiniz. kesinlikle güven ortamı ve samimiyet vardır.
 • kulaklık, ekipman, müzik ve genel olarak ses konularında oldukça donanımlı insanları barındıran site.

  üye alım politikaları türkiye'deki diğer forum siteleri gibi işlemiyor.
  böylece ses konusunda türkçe kaynak olarak bulabileceğiniz en sade ve teknik bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.
  yığınla çöp bilginin arasından işinize yarayacak olanı seçmekle vakit kaybettiğiniz bir yer değil.

  diğer forum üyelikleri kısmına buranın linkini yönlendiriyorum.
  çünkü; ekşi sözlük her ne kadar "sözlük" olduğunu iddia etse de kendisine forum sitesi diyen techno-fi'den daha forumdur.

  ya da techno-fi ekşi sözlükten daha sözlüktür.

  neyse uzatmıyorum.
  kullanın bu siteyi.
  yabancının head-fi'si varsa bizim de techno-fi'miz var.
 • ses ve müziğe dair türkiye'de bulunabilecek en güzel kaynak. 3 yıldır üyesi olmaktan memnuniyet duyduğum eşsiz platform.