şükela:  tümü | bugün
 • yamulmuyorsam 1992-1993 nba sezonunu mevzu bahis alan oyundu. boston'da larry bird'le ilk bu oyunda üçlük yağdırabilmiştik türk gençleri olarak. ayrıca john starks'ın hayvan olup jordan'a kafa tuttuğu senelere denk geldiğinden new york'da iyi bir takımdı.

  daha iyi hatırlanması bakımından kimi smaç ve turnikelerde görüntü değişir ve yakın çekim bir animasyon oyuncuların beğenisine sunulurdu. animasyon dediğim de böyle pikselli pikselli büyük bir şeyler işte. bir de nbc sponsordu galiba.
 • harika bir oyundu, çocukluktan olsa gerek bu oyundan aldığım tadı gelecekte çok gelişmiş başka nba oyunlarında bile bulamamıştım. her şeyiyle gerçeğe çok yakındı, grafikleri zamanının çok üzerindeydi.
 • top el değiştirdiğinde (çalındığında veya ribaunt halinde) arka planda "düdüüüü" diye bir ses duymanıza sebep olurdu. potanın filesi gayet gerçekçiydi. eğer jordanla sağ ya da sol kulvardan yardırarak ilerler ve şuta basarsanız eleman oradan turnikeye kalkardı, skor yapan oyuncunun adı tepedeki bilgi ekranında kocaman puntolarla yazarak yatay geçiş yapardı, starks'ın harbiden azıttığı üçlükler izleyebilirdiniz, san antonio spurs'ün oyuncuları hanzoya benzerdi*. vay anasını...
 • http://apps.facebook.com/…x.php?page=oyna.php&id=74

  facebook'ta yukarıdaki linkten oynayabileceğiniz döneminin çok üzerinde teknolojiye sahip oyun.
 • x-com tur tabanlı strateji oyunları için neyse, bu oyun da spor oyunları için öyledir.
 • bir de bunun tecmo nba basketball adında 1991-92 sezonuna ait kadrolarla oynanan bir eski versiyonu vardı, benim aterimde de hasbelkader o vardı ve zamanında deli gibi oynamıştım. gerçekten daha sonraki yıllarda oynadığım basketbol oyunlarının hiçbirinde o zevki alamadım. özellikle topun potanın ağzında birkaç kere sektikten sonra çembere düşmesinde çıkan sese hastaydım.

  hepsinden ötesi, abilerimizin anlattığı o commodore zamanlarındaki gibi larry bird'le üçlük atabilme, magic johnson'la hızlı hücuma çıkabilme zevkine bu oyun sayesinde varabilmiştim, karl malone, michael jordan, clyde drexler, patrick ewing, aklınıza gelebilecek 90'ların tüm efsaneleri vardı bu oyunda daha ne olsun?
 • şüphesiz ki dönemin çocuklarına, gençlerine basketbolu sevdirme ve nba'in tanıtımı adına güzel bir oyundur.
 • bu oyunda offensive charge ve basket faul bile vardı. o derece zamanın ötesinde idi. ayrıca her takımın ve oyuncunun özellikleri farklı idi ve playbook sistemi de vardı. el kadar alete nasıl yaptılar anlamıyorum. bi de sanırım michael jordan ilk bu oyunda resmi olarak bulundu.