şükela:  tümü | bugün
 • kanaatimce video oyunları tarihinin gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunu..uzun zamandır adı neydi diye hatırlamaya çalışıyordum ama sonunda buldum ve indirdim. ta şebeklik zamanlarımızda ağabeyimle sabaha kadar nes oyun konsolunda bu oyunu oynardık. mükemmel müzikler ve keyifli bir oynanışla kendimizden geçerdik. şimdilerde pes, fifa gibi oyunları arkadaşlarla sabahlayarak oynarken aynı tadı alamıyorum be azizim.. ama şimdi tecmo world cup oynayınca o zamanki tadı alıyorum desem yeridir. adamlar öyle zamanının ötesinde bir oyun yapmışlar ki hala büyük bir keyifle oynanıyor. kick off'u veya ne bileyim sensible'ı felan oynayamam şimdi fakat tecmo world cup'ı oynayabiliyorum.. pes'in veya fifa'nın yeni oyunu çıkınca bir kaç ay oynayıp sıkılıyorum ve bir daha geri dönmüyorum fakat bu oyunu aradan geçen 15-20 yıla rağmen oynayabiliyorum. hele bir de benim gibi emülatör ile oynuyorsanız, gamepad bağlayıp o müzikleriyle birlikte geçmişe götürme işini en iyi beceren tecmo world cup oyununu arkadaşlarınızla saatlerce oynayabilirsiniz. yok aga ben emülatörle felan uğraşmam diyorsanız şuradan dil atabilirsiniz:

  http://nintendo8.com/…e/397/tecmo_world_cup_soccer/
 • continue yazan yerine gelip şifre olarak dfndihemo yazarsanız direkt final maçına çıkacağınız oyun. siz brezilya olursunuz, karşınızda iskoçya olur. oyunun güzelliği her maçtan sonra size bir şifre vermesidir. siz bu şifreyi daha sonra continue yazan yere yazdığınızda oyun aynı yerden başlardı. işte bu şifre de benim brezilya ile finale çıktığımda aldığım şifredir. şifreyi o kadar girmişim, oyunu o kadar oynamışım ki şifre aklıma kazınmış.
 • oynamaya doyamadığım, aldığım zevki diğer oyunlarda nadiren bulabildiğim atari oyunu. biraz önce http://nintendo8.com/…e/397/tecmo_world_cup_soccer/ sitesinde oynayarak fransa ile oyun bitirdim. birkaç devam şifresi vereyim de tam olsun :

  bhmimcbff 4.maç

  cpbincnnf 5.maç

  lhdgnenof 6.maç

  bhbhnecfn 7.maç

  dhbjneboh 8.maç

  ipkbeeoih 9.maç

  aplpeiihh 10.maç

  apdpeiahh 11.maç

  appjfiahp 12.maç

  bbahfiehp 13.maç

  dbajeiemh 14.maç (yarı final)

  dbahjiamh final
 • unutamadığım oyun. yılmaz erdoğan gibi söylemek gerekirse;

  ''çok daha iyilerini oynadım sonra,
  bizzat pes, fifa hatta...
  ama hiçbirinde
  o kadar heyecanlı oturmadım koltuğa...''

  (bkz: ankara'ya öyle yakışırdı ki kar)
  (bkz: yılmaz erdoğan)
 • açılış ve oyun içi müziği ile gönüllerde taht kuran, atarilerin başında saatler geçirmeme vesile olan müthiş oyun. son zamanlarda bilgisayarda simülatörlerden çılgınlar gibi oynuyorum yine. fifa vs. pes karşılaştırmalarına bence son verilmeli, varsa yoksa tecmo world cup
 • daha çok rpg oyunlarını andıran captain tsubasa serisini bir yana bırakırsak, nes'in en iyi futbol oyunudur, zannedersem kick off, sensible soccer gibi oyunların atasıdır. efsanevi captain tsubasa 2 ve bir diğer efsane oyun j-league winning goal ile birlikte nes'te başında en çok vakit geçirdiğim oyundur.
 • bana sovyetleri sevdiren oyun olmuştur. o kırmızı forma ne güzeldi. hele o arjantin kalecisinin siyahlı açık mavili kıyafeti... brezilyaya hiç değinmiyorum zaten...

  işin ilginci yıllar önce bu oyunu oynayıp bitirdiğim ilk takım da hiç sevmediğim (forma renginden dolayı) japonya olmuştur. hala hatırlarım nasıl ellerimde sıkarak sırılsıklam ettiğimi o joy stickleri. e tabi 2. maçtan sonra bilgisayar (ya da neyse) inanılmaz bir hızda oynuyordu yakalamak imkansızdı!
 • kimse tecmo world cup 90'dan bahsetmemiş, ilginç. oyun bittiğinde oyuncuların tepesine düşen kupayı kimse hatırlamıyor mu?

  http://www.youtube.com/watch?v=fdihqwawkuu
 • kuzenle sabahlara kadar oynadığımız oyundu. o zaman bebe olduğumuzdan ingilizce falan hak getire tabi. oyunun adını "kayan futbolcular" koymuştuk.

  işte geçen gün bu kayan futbolculara rastladım ben. gene sinirlene sinirlene kayıyorum sağa sola.

  ilk maç çok kolay, 2. maç ise inanılmaz zor. kafayı yemem yakındır.

  efsane oyun.
 • orta sahadan gol atması olsun, rövaşata vole atması olsun çok zevkli ve yaratıcı oyundur. 30'a yakın maç oynadıktan sonra oyunu bitirmeniz ister istemez sevinç gözyaşlarına boğulmanızı sağlar..