şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: goal 3)
 • bu oyunda çömezler brezilya, ustalar japonya seçerdi. japonya'nın super save (süper kaleci falan) ve through pass'ı (uzun, ara pas) vardı. brezilya'nın ise banana shoot (falsolu vuruş), shiga (çalım), ve super dribble (? emin değilim, top sektirerek ilerliyordu) özellikleri vardı. gol atmak için, kaleyi karşıdan gören bir noktadan şuta bastığınız anda kolu aşağı çekmek yeterliydi.

  bunun dışında hatırladığım kadarıyla:

  yugoslavya: drive shoot + şu "ilhan mansız hareketi" olarak bilinen şey var ya, topukla topu kaldırıp önüne alma onu yapardı.

  italya: super tackle (ayağa kayma) + through pass

  almanya: power shoot ( öküzce abanma)+ ?

  meksika: super combination + super save

  hollanda: super overhead (röveşata) + süper kafa ( uzun bi orta açar eleman biri de kafa vurur işte)

  ingiltere: super kafa + ?

  arjantin'in süper koşusu vardı sanki bi de. hey gidi.
 • romnation'da rom'u var, daha önce bulduğum rom'lar gibi bu da slow-mo'nun slow-mo'su çıktığından bir türlü oynanamıyor. yıllardır adam gibi pc için yapamadılar şu oyunu. çok mu zor lan? allah ne verdiyse dalıp ben yapacam o olacak.
 • cok aradim bu oyunu internette, belki bi yerlerden bulurum diye ama umitsiz vaka, cok istiyorum bu oyunu bilgisayarda oynamayi, keske xbox360 icin cikarsalar boyle eglenceli, gercekle alakasi olmayan muhtesem oyunlari.
 • diğer tecmo world cuplarla karıştırılmaması gereken kendine özgü ve gelmiş geçmiş en iyi ve en özgün futbol oyunu.şu anda fantasy land de hala çatır çatır oynanan.pc için tam olarak emule edilemediğinden henüz oynanamamaktadır
 • annenin cüzdanından (ç)alınan paraların ateri salonunda jetona dönüşmesini müteakip saatleri harcayarak dünya kupasını almanın heyecanını tattıran muhteşem oyun.

  not: çalıştıran emülatörü nü mesaj atacak arkadaşa şimdiden şükranlarımı iletiyorum.
 • hatırladığım kadarıyla brezilya bu oyunun en sıkıntılı takımıydı, buglı gibiydi resmen oynayana çok fazla avantaj sağlardı. kötü bir oyuncu bu oyunu fena oynamayan bir adamı brezilya ile sinir eder ve yenebilirdi. tecmo world cup' 98 atari salonlarının en gözde oyunlarından olmuştur çok uzun süre boyunca. daha sonralarında futbol oyunlarında çeşitlilik arttı tabi, oyun unutuldu gitti zaman içerisinde ama olsun benim için yeri her zaman ayrıdır. futbol oyun tarihinin en enteresan ve en zevkli oyunlardandı çünkü. atari salonunda tam bitirmeye kasarken veledin teki gelir inadına jeton atıp karşınıza rakip olurdu. bazen saatlerce yenilmediğim olurdu, baya iyi oynardım. hala spikerin o goaaaaaaaaaal diye anırması ve shiga diyişi aklımda. playstation'a falan çıksa keşke, direk satın alır oynamaya başlarım. çok uzun süre aramama rağmen doğru düzgün bir emülatorünü bulamamıştım, bulabilsek de oynasak keşke.

  https://www.youtube.com/watch?v=ivdt1emow5u
 • zamanının en güzel atari oyunlarındandır. her gün bir avuç dolusu jeton alıp buna yatırırdık. hey gidi günler hey.
 • hala yaşayan ateri salonlarında yerini muhafaza eden oyun. ama oynayacak kimsem olmadığından artık oynamaz oldum unuttum oyunu neredeyse.

  adana'da bildiğim 2 yerde var bunun makinesi, beraber oynayalım isteyen olursa yeşillendirmesi yeterli. *
 • emüle edilmesiyle tekrardan oynadığım atari salonu efsanesi. 64bit sistemlerde sorunsuz çalışıyor fakat 32bit sistemde bayağı kasıyor.

  almanyayı alıp sağa sola omuz atmayı bile özlemişim. bayram gelsede harçlıkları alıp atari salonuna koşsak hissini geri getirmiştir.