şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ideefix, kitap yurdu gibi internetten kitap alı$veri$ imkanı tanıyan sitelerdeki tanıtım kapağı kitapçılarda satılanlardan farklı olup, gün itibariyle tesadüfen elime geçen kitabın kapagı farklı yayınevinden çıkmasına rağmen gerek kapak dı$ görünümü, gerek iç yerle$tirmelerden tutun da fontu, sayfa düzenine kadar naomi klein'in no logo'sunu andırıyor.. in$allah içerikte benziyordur..
  • çok güzel bir kitap,
    yeni mezun olan bir endüstri mühendisi, ki kesinlikle yalnızca endüstri mühendisleri değil yararlanacak olan,
    hayatı boyunca (dikkatinizi çekerim meslek hayatı demedim) neler yapabileceğini, karar verme ve iş yapma aşamalarında
    nelerden faydalanıp, hangi yöntemleri kullanabileceğini bulacak bu kitapta.

öyle saçma, lafazan bir kişisel gelişim ve kariyer kitabı değil bu. size secret vermiyor ya da yüzde yüz düşünce gücü sağlamıyor.
    zaten içindeki yazarlarda aynı bölümden mezun olma ortak paydasında buluşmuş benzer eğitim almış kişiler olmalarına rağmen, hemen
    herbiri farklı dallara bölünerek yaşamlar sürmekte.

içlerinde politik yaşam sürmüş olanlardan tutun, okulda tembel teneke olanlara, hatta profesyonel müzik yapanlara kadar bir çok isim var.
    odtü endüstri mühendisliği reklamı da var ki doğal olan bu, odtülü olupta okuluna aşık olmayan çok az adam tanıyorum, elbetteki okullarını çocuklarını övdükleri gibi övecekler, ancak bu övgü şövenizm mertebesinde değil.

sonuçta ben okudum çok beğendim, yeni mezun bir endüstri mühendisi ve tercih yapacak bir öss gazisi bu kitapta çok şey bulacaktır.
  • bi insan başkalarının hayatını okuyarak kendini ona nası empoze edebilir ki. insanlar da o kadar beleşçi ki okuyunca sanki onlar gibi olabilcek.
    mesela,.!'é --kişisel gelişim kitapları
  • endüstri mühendisi adaylarının ve de özellikle odtü'de okuyanların mutlaka okuması gereken bi kitap. 50 endüstri mühendisinin yaşamlarından kesitler ve de çok faydalı bilgiler yer almaktadır. velhasıl kelam kendi hayatınıza bakış açınızı gözden geçirmenize bile sebep olabilir.
  • ne endüstri mühendisiyim ne de odtülüyüm ama kitaptaki iş yaşamıyla ilgili bilgileri faydalı buldum. kitap ilk olarak odtü'lü endüstri mühendislerine hitap ediyor, ikinci olarak endüstri mühendislerine, son olarak da iş yaşamı ile ilgili tecrübelere ilgi duyan herkese; ama sanki özellikle odtülü öğrenciler için yazılmış havası var. çoğu yazıda genel iş yaşamı ile ilgili tecrübelerin yanında odtüdeki öğrencilik hayatından kesitler var. yine de güzel.
    ayrıca fazla olmamakla birlikte bazı yazılarda odtü türkçesi hissediliyor, araya özellikle sokulmuş gibi duran ingilizce kelimeler var. günlük konuşma dilinde anlayışla karşılanabilir fakat kitap için yazılan bir yazıda bu gibi şeyler kötü duruyor. ya da belki normalde dikkatimi çekmeyecekti ama odtü'lülerin yazmış olduğu bir kitap olunca özellikle dikkat çekiyor, bilemiyorum.
  • bugüne kadar 2700 adet satmış ve odtü burs fonuna 6.400 tl katkı sağlamıştır.
  • kitapçılarda ve kütüphanelerde bulamadığım kitaptır kendileri.

edit : buradan ulaşılabiliyor.
  • bir dönem 15 tl'ye aldığım kitaptır. üniversite'de endüstri mühendisi bölümü okurken bir hocamızın tavsiyesi ile almıştım odtü mezunu 50 üniversite mezununun iş yaşamını kendi kalemlerinden anlattığı bir kaynaktır. microsoft üretim ve kaynaklar genel müdürü çağlayan arkan'ın tavsiye yazısı var kitabın arkasında. yani demem o ki üniversitedeyken okunabilir ufuk açmak için her kaynak bilgi süzgeçten geçirilip idrak edilebilir. bir endüstri mühendisi olarak endüstri mühendisliği okuyan genç meslektaşlarıma tavsiye ederim.