şükela:  tümü | bugün
  • 1800lü yıllarda yaşamışbir kabile reisidir. amerika birleşik devletleri'nin kızılderili kabilelere karşı geliştirdiği politikaları agresif bir dilde eleştiren ve tüm kabilelere, kendi deyimiyle "amerika denen beyaz şeytan"ın onlara yardım etmeyi değil de onları yoketmeyi amaçladığını göstermeye çalışmıştır. konuşmalarında amerika'nın bu ezici politikalarına karşın kabilelerin "yüce ruha" inanıp, birlik olmalarını dile getirmiştir.
  • shawnee kabilesinin $efidir. 1812 sava$inda amerika'ya kar$i ingilizleri desteklerken hayatini yitirmi$tir.
  • cossacks ve benzeri oyunlarda adı geçen, adına campaign ler olan bir şef.
  • (bkz: tecimsel)
  • abd'de oklahoma eyaletinde bir kenttir.
  • gelecekte amerika birleşik devletleri başkanı olacak william henry harrison ile karşılaştığında, tercüman ile arasında şu diyalog geçmiştir :

tercüman - baban sandalyeye oturmanı istiyor !
    tecumseh - babam ! benim babam güneştir. benim annem topraktır; onun bağrına yatacağım !
  • güvenilir bir motor markası. snowblower'larda çok kullanılır, tercih sebebidir.
  • fransada da bir adet fabrikaları bulunan brezilya menşei'li kompresör üreticisidir. türkiyedeki soğutucu üreticilerinin en büyük tedarikçisidir.
  • amerikaya karşı onurlu savaşı her ne kadar ingiliz emperyalist güçlerinin boyunduruğu altında da gerçekleşse, ya becerebilseydi sorusu insanın içinde bir heyecan uyandırıyor. kim bilir belki şu an amerika'nın kuzeyinde bir yerli amerikan devleti olur ya da yerlilere ait bir amerikan eyaletine gidebilirdik.