• petkim sinirlari icinde yeralan ve petkim'in tum olanaklarindan (elektrik, isinma...) yararlanan bu yuzden diger ted kolejlerinden daha ucuz olan biricik okulum...*
    dostluk; en saglamini orada kurdum...arkadaslik; en guzeli orada basladı...dayanısma,birlik; bir daha aynı sekilde bulamam heralde...
    kısaca hayatimi yasanır yapan her sey orada sekillendi...
  • bünyesinde çalıştırdığı öğretmenelere insanca yaşama koşullarını hak görmeyen, eğitim yuvasından ziyade bir patron çiftliğine yakışır uygulamalara sahip ted koleji şubesi.

iddialara göre bünyesinde çalıştırdığı servis şöförlerine, öğretmenlerinden fazla maaş veren kurum, bu duruma itiraz edip asgari haklarını arayan insanları da çeşitli kurumsal zorbalıklarla, mikroagresyon yöntemleriyle yıldırmaya çalışıyor.

hakkını arayan öğretmenlerin şikayetleri ve talepleri için görsel, görsel ve link

okul yönetiminin gebeş açıklamalarına yanıt için görsel ve link

çiftlik dememin sebebi olan çeşitli iddialar için görsel
  • bir süredir öğretmenlere yaptıkları haksızlıklar ve neredeyse açlık sınırındaki maaş politikasıyla öğretmen sendikasının radarına takılmış okuldur. güzel bir kampanya yürütülüyor onlara karşı. umarım görmesi gerekenler buraları görür ve aksiyon alır.
  • en güzel öğrenim yıllarımın geçtiği kolejim.şimdi ne haldedir, durumu nasıldır bilemiyorum.ama benim okuduğum dönemde başarısı gayet iyiydi.ve gerçekten bizi iyi yerlere getirmek için çabalayan bir sürü insan vardı.sadece öğretmenler değildi çabalayanlar; müdür, müdür yardımcıları, rehberlik birimi de gerçekten elinden gelenin en iyisini yapıyordu.sosyal etkinlikleri kesinlikle mükemmeldi.kısacası aile gibi oluyordunuz orada.
    (bkz: özledim)
  • öğretmenine asgari yaşamı reva gören bir başka çiftlik. evet çiftlik! istedikleri gibi at koşturuyorlar çünkü!

buna izin veren düzenin değişmesi için artık bir sendikamız var ve bu düzen değişecek.
  • cumhuriyet in kuruluşuna dayanan, köklü ve ilkeleri olan bu dernek selçuk pehlivanoğlu başkanlığında artık tamamen ticari ve siyasi bir kurum haline gelmiştir. vakıf okullarının makam araçları, mülkleri, vakfın hesaplarının şahsi gelirleri gibi kullanılması ile öğretmenlerine verdiği asgari ücret bu derneğin ilkelerine ters düşmektedir. özetle şu günlerde ele geçirilmiş sömürülen ve emekçinin fakirleştirildiği küçük bir türkiye gibi..
hesabın var mı? giriş yap