• özel üniversitede tıp okunuyor o paraya
  • kolej mezunu bir kızla evlenirseniz %50 indirimle, 42.300 lira ödeyebilirsiniz.

(bkz: ben)
  • bu ülkede, ücretini hak eden nadir kurumlardandır ted. ankara şubesi ise gayet köklü oluşuyla çocuğunuz için gözünüzün arkada kalmayacağı bir okuldur.

ülkede her şeyün fiyatı normal, sadece emeğimizin fiyatı düşük. yani, az maaş alıyoruz, az kazanıyoruz.
  • ilk entryde belirtildiği gibi anne babası memur olan ve buradan mezun olan bir arkadaşım vardı (mekanı cennet olsun).

2000 yılında liseden mezun olmuş biri olarak bizim zamanımızda bile orta-üst kesim bu okula çocuklarını gönderebiliyordu.

ancak bu fahiş fiyat artışı tamamen eğitim politikaları sonucudur. o zamanlar özel kolej sayısı belki iki elin parmaklarını geçmezken ve devlet okulları da oldukça kaliteli hizmet veriyorken pahalı olmasının bir gereği yoktu.

bu tip okullara gitmenin avantajı, daha ilkokuldan itibaren ister istemez bir networkunuzun oluşmasıdır.

eski çalıştığım işyerinin patronunun sınıf arkadaşları serdar bilgili, okan bayülgen falandı.
  • seçimden önce patates, soğan üreticilerinin depolarına baskın yapıp üreticiyi terörist olarak ifşa edenler bu duruma neden seyirci kalmakta?
    bu bağlamda, soğana 10 lira isteyen teröristse, okula 80 lira isteyene ne demek gerekir?
    eğitim öğretimde tüm yurttaşlar için adalet ve eşitlik ilkesi neden bu kadar ihmal edilmektedir?
    bir dönem çocuklarımızı pençesine düşüren cemaat yerine şimdi başka odaklar tarafınca yeni tuzaklar mı hazırlanmakta bu ülkenin gençlerine?
  • benim senelik maaşım o kadar etmiyor, üstüne üstlük yanına bile yaklaşmıyor diye düşündüren başlık.
  • eşimle çocuk yapmama kararımızın ne kadar düzgün bir karar olduğunu bize gösteren özel anaokulu ücretidir.

devlet okuluna bile gönderseniz, üniversite okuttuğunuzu da düşündüğümüzde masraf tahminen 400-500 bin tl, enflasyona göre biraz daha yüksek olabilir.

şimdi diyeceksiniz ki, çucuk sevgisi, size bir bıkışı bir gülüşi paha biçilimiz.

paha biçilir hem de ne biçim biçilir, bak daha hastalığına, mezuniyetine, iş bulmasına, evlenmesine, bu arada başına bir şey mi gelecek paranoyasına, bokuna kokusuna bilmem nesine değinmiyorum.

e çocuk sahibi olmayacağımız için de, o parayı eylül ayında mercedes alımında kullanacağız. gerçi siz yine de çocuk sivgisi bir başka yeah diye devam edin canlar.

ya da biraz hedonizm deneyin.
  • ben sonucu merak ediyorum:)
    yani nasıl bir insan modeli hazırlanıyor?
  • türkiye'nin en kaliteli eğitimini veren koleji olması nedeniyledir..
  • fakirler gelmesin diye. bence değer.
hesabın var mı? giriş yap