şükela:  tümü | bugün
 • bir parfum ve kozmetik firmasi. 80'lerdeki vu isimli manolya kokan bir parfumu vardi.
 • konfeksiyondan gelip haute couture cu olan fransiz firmasi. 1968 den itibaren genclere yonelik hazir giyim butiği olarak un yapti. adını verdiği parfumler, deodorantlar giysilerinden daha unlu oldu.
 • gayet başarılı takıları da var bunun.

  http://www.tedlapidus.nl/
 • b03 model muhtesem gunes gozlukleri ile nicole richie'nin yuzunden eksik olmayan marka...
 • ismi "ted lapidus - creation" olan parfümü artık hiç bir yerde bulunamayan marka. çok eski ve klasik bir kokudur, yeni "fresh" şeyler moda olduğundan beri kolay kolay bulamadığımdır. (artık hiç bulamadığımdır hatta.) çiçeklerin baharatların terkedilmiş dansıdır, çok dertliyim be sözlük!!
 • kendi adini tasiyan markanin sahibi fransiz modaci. 79 yasinda topraga kavusmustur. cesedinin yakilmasini vasiyet eden modaci. yakildiktan sonra, oscar wilde in ve chopin in de mezari olan pere lachaiseye gomulecektir.
 • bacci adlı firmayla beraber hizmet veren firma. bacci ted lapidus kardeşliği şeklinde.

  erkek kıyafetleri başarılı, ki kendileri ile tanışmamız da bir kravat neticesinde olmuştu. sonra hanımlar için olanlar kıyafetlerini başarılı buldum. ama... sonra... bir gün... (yeterince dramatik olmuştur işalla) ayakkabıları ile tanıştım. babetten hallice yani tam düz değil ama in na nıl maaağğz rahat! durur muyum? gittim başka rengini almaya, kalmamış. :/ amaağ az topuklu bence süper şık başka bir ayakkabı edindim. sonra yine başka bir gün farklı rengini de buldum(allah'ım!). fekat her şey iyi de sorun yok mu? aslında var. azıcık pahalı. sezonda zaten dev pahalı da(yuh, bir ayakkabı 849tl eder mi? ya da benim param yok), indirimde de 250 tlye edindim ilk ayakkabıyı. ikincisini, yine indirimde 190 tlye, sonuncuyu da 290 tlye aldım. içim yandı, tamam; ama ucuz aldıklarım da ucuza gelmiyor ki? ya sıkıyor, ya batıyor; sonra tıpış tıpış başka ayakkabı alıyorum. :/ ayağımdaki su toplamalar da cabası.

  haaağ, çanta olayına giremedim. indirimde 1300 tl gördü bu gözler, teeey tey tey.

  bir de, instagram hesaplarını takip edin. çok eğlenceli ortayaş(azıcık üzeri) amcalar var, iki amca sürekli giyinip giyinip poz veriyorlar. üstelik bazı takımlar korkunç görünüyor ama çocuğu yanlış da yapsa kıyamayan, sevimliliğine yenilen ebeveynler gibi laykı basıyorsunuz. amcalar eğleniyor, manken olduklarını sanmıyorum, şirkette üst yönetimde bile olabilirler. teorim de şu, sosyal medya elemanları işi beceremiyor, biz bunu hallederiz dediler; giyinip giyinip fotoğraf yüklüyorlar. adamları görseniz ne dediğimi daha iyi anlardınız.

  bir de düzce ile alakaları olabilir. oraya da dükkan açmışlar. evet, kesinlikle gerekliydi. geç bile kaldılar!