• mavi fransız kornosunu çalmak.mülkiyet hakkını ihlal etmek, ted mosby'i lanetlemiştir.
  • zoey'den ayrılması. en iyi sevgilisi oydu kesinlikle.
  • yani hepsi affedilir "ted mosby'lik hali..." der geçersin ama o dizinin öyle bitmesini affedemem.

en sonda yaptığı öyle bir hatadır ki, bütün 9 sezon boyunca yaptığı bütün hataları solda sıfır bırakır. la sen çocukların dediğine ne bakıyon birader onlar yeni kuşak ne deniyor yumuşak ge kuşağı mı işte ne zıkkımsa. bize soracaksın ki söyleyeceğiz allah allah deli midir nedir ya.
  • victoria geri dönmesi, döndükten sonra bir daha robin için terketmesi. çünkü robin kariyeri için ne ted'in ne barney'in gözünü kırpmadan hayatını harcayacak kadar gözünü başarı hırsı ve egosu bürümüş, kesinlikle uzak durulması gereken bir insandı. ama her insanoğlunun özünde olduğu gibi, bu dizi karakterleri de imkansızın ve zorun peşinde giderken çevrelerindeki güzellikleri ve doğruları göremeyecek kadar körelmişlerdi.
  • the one the one the one aranarak bulunmaz, hayat önüne çıkan fırsatları bir kere çıkarır, sevdiğin insanlarla the one hiçbir zaman eşleşmiyordu ted, değişmen gerekiyordu, değişmedin...
  • ne istediğini bilmeyen şımarık bir oğlan çocuğu olması.

başlıkta herkes isim isim örnek vermiş, ben o kadar iyi hatırlamıyorum ama izlediğim 4-5 sezondan aklımda şu kalmış:

tam biriyle mutluluğu yakalayacakken ufak bir pürüz çıkardı, bu ted de basiret göstereceği yerde kendi kendine tribe girip karşısındaki insanı yarı yolda bırakırdı. bir olur iki olur.. her defasında aynı hikaye. bakın böyle biriyle batakta bile eş olunmaz.

gerçi dizinin genelinde nice guy profili çiziliyordu kendisi için. arkadaşlarına bağlı, naif, aşkı arayan, idealist.. lakin bizim oralarda bi söz vardır: “iyi olmasına herkes iyidir.” yani asıl karakter kendini yol ayrımlarında gösterir, düz yolda değil.

laf aramızda biraz da gavatlık vardı kendisinde. zaten ben diziyi barney ve marshall hatrına izlemiştim
  • her gördüğüne aşık olup evlenmek istemesi bence en büyük hatası.
  • kesinlikle

--- spoiler ---

sonunda robin scherbatsky kevaşesine dönmesi

--- spoiler ---
  • en büyük hatası mimar olmaktır.
  • terkedildiği düğünde eski kocayı düğüne çağırması.
hesabın var mı? giriş yap