şükela:  tümü | bugün
  • türk eğitim derneği'nin 2009-2010 öğretim yılında faaliyete geçmesi planlanan üniversitesi.
  • derneğin yaptığı başvuru yök tarafından 29. 01. 2009 tarihinde onaylanmış. ted'in itibarını kurtarması dileğiyle..
  • 23 haziran 2009 salı günü mecliste görüşülerek kanunlaştı.

kanun maddesi şu şekilde:

“ted üniversitesi”

ek madde 117- ankara'da türk eğitim derneği yükseköğrenim vakfı tarafından 2547 sayılı yükseköğretim kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere, kamu tüzel kişiliğine sahip ted üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmuştur.

bu üniversite, rektörlüğe bağlı olarak;

a) eğitim fakültesinden,
    b) mühendislik ve mimarlık fakültesinden,
    c) iktisadi ve idari bilimler fakültesinden,
    ç) sanat ve tasarım fakültesinden,
    d) fen bilimleri enstitüsünden,
    e) sosyal bilimler enstitüsünden,
    f) eğitim bilimleri enstitüsünden,

oluşur."
  • kuruluş kanunu 07.07.2009 tarih, 27281 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunan; vakıf senedini hazırladığım, kuruluş sürecinin parçası olmaktan gurur duyduğum üniversite. arkasında kaç yıllık çalışma olduğunu tahmin edemezsiniz.

"ek madde 117 – ankara’da türk eğitim derneği yükseköğrenim vakfı tarafından 2547 sayılı yükseköğretim kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere, kamu tüzel kişiliğine sahip ted üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmuştur.

bu üniversite, rektörlüğe bağlı olarak;

a) eğitim fakültesinden,
    b) mühendislik ve mimarlık fakültesinden,
    c) iktisadi ve idari bilimler fakültesinden,
    ç) sanat ve tasarım fakültesinden,
    d) fen bilimleri enstitüsünden,
    e) sosyal bilimler enstitüsünden,
    f) eğitim bilimleri enstitüsünden,

oluşur.”

madde 2 – bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    madde 3 – bu kanun hükümlerini bakanlar kurulu yürütür."
  • türk eğitim derneği'nin, lise kısmı kadar değer vermeyeceğini düşündüğüm üniversite. ama tabi zamanla her şey değişebilir.
  • açılması elzem olan bir başka vakıf üniversitemiz. zengin çocuklarımız aldıkları düşük puanlar ve çoğunluğunun yetersiz kapasitesi ile 4 yıllık taksitlerle diploma almalılar, çok teşekkürler ted, sen olmasan ne yapardık.
  • sitesi açılmış olan üniversite
    http://www.tedu.edu.tr/tr-tr/content/default.aspx
  • okan üniversitesi ya da doğuş üniversitesi'nden farkı olmayan bir isme sahip özel okul.

dostları artık kısaca teddy der!
  • internet sitesinin üst ana sekmelerinden biri "mezunlar" olan ve ilk öğrencilerine 2012'nin eylül ayında sahip olacak olan üniversite. 4 sene boyunca o sekme orada bomboş kalacak sanırım.