şükela:  tümü | bugün
 • boston'da downtown ile havalanini birlestiren daldirma tup seklinde insa edilmis big dig'in de parcasi olan tunele ismini veren 1950-60'larin boston red sox'li meshur oyuncusu...
  red sox 406 club bunun vurus averajindan ismini almistir..
 • muhteşem bir sesi olan evsiz adam. videosu iki günde 4 milyon defa tıklanmış. trailer'ları seslendiren adam halt etmiş afedersin.
 • bu adamın sesi çok tanıdık geliyor. acaba bizim radyocularda mı 1 dolara anons yaptırdılar bu adama
 • james earl jones'un pastasından pay alabilecek gibi görünüyor.
 • cleveland cavaliers tarafindan ise alinmis insan.

  http://sports.espn.go.com/…ba/news/story?id=5991313
 • videodan birkac gun sonraki hali :

  http://www.dispatch.com/…ed-1williams-jpg-large.jpg
 • internetin ve sosyal medyanın ne kadar büyük bir güce dönüştüğünün en önemli göstergelerindendir ted williams.
  muhteşem bir sese ve yeteneğe sahip olsa da hayatında yaptığı büyük hataların sonucu olarak son 10 yılını evsiz bir insan olarak sokaklarda yaşayıp para dilenerek geçirmiş ve o sesini insanlardan 1 dolar koparabilmek için kullanmış. günün birinde birisi bu adamı ve muhteşem sesini videoya çekmey ve youtube'a koymayı akıl ediyor ve olan oluyor.
  çok değil, 2 gün içinde sadece youtube'da 10 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşıyor. tamamen internet üzerinden gerçekleşen bu hızlı popülerleşme sonrası, son 10 yılını sokakta dilenerek geçirmiş bu adam bu bir kaç günlük süreçte radyo ve tv'lere konuk olmanın yanı sıra, 1000'e yakın iş teklifi de alıyor.
 • ciplak sesi bile radyodan geliyormus gibi. acaba radyodan nasil geliyordur.
 • müthiş sesi olan evsiz bir adamdı, ama artık değil. 1993'te çalıştığı radyodaki işini, evini, her şeyini, içki ve uyuşturucu bağımlılığı yüzünden kaybetmiş. son günlerde videosu youtube'da 13 milyon civarında tıklandıktan sonra iş teklifleri yağmaya başlamış. önce bir radyoya konuk olarak çıkartıyorlar, orada canlı yayında cleveland cavaliers'tan teklif geliyor, daha sonra da devamı. cavaliers'ın teklifinin yanısıra, kraft foods, kraft macaroni & cheese ürünü için anlaşma imzalatmış bile. o ürünün resmi sesi olmuş. hatta reklam kaydı yapılmış ve bu pazar gününden itibaren yayınlanmaya başlayacakmış.

  bunların hepsi geçtiğimiz 3 gün içerisinde gerçekleşiyor. aşağıdaki ilk videoda da bahsediyorlar zaten. ama bu işe ne kadar sevindiğimi bir ben biliyorum, inanılmaz mutlu oldum lan. herkese böyle şans gülsün.

  ayrıca ilginç bir not; adamın tam 7 kızı, 2 oğlu varmış. nedenini bilmiyorum, ama hiçbirinin babalarına sahip çıkmaması gerçekten kötü. ama hala çocuklarına selam yolluyor, onları sevdiğini söylüyor. karakteri de sesi gibi. sokaklarda kimbilir daha kaç tane böyle güzel insan var, ama hepsi böyle şanslı değil işte.

  dün yayınlanan yeni röportajı için; http://www.youtube.com/watch?v=lacifiasii4
  annesiyle kavuşma anı için; http://www.youtube.com/watch?v=6c3bx69pel4