şükela:  tümü | bugün
 • kaizen aiki jitsu'nun mucidi. aiki jitsu'da yedinci dan. sheng fu sheng karate'de sekizinci dan, goju ryu karate do'da beşinci dan, üniversitede de martial arts okumus ve profesor olmus bir zati muhterem. iyi gecinmekte fayda var. zira 105 kg falan. ve de sasirtici derecede hizli. nisantasinda dojo'su var adı club aiki. bekleriz...
  http://www.clubaiki.com/
 • vietnam gazisi, ancak bunun hatirlatilmasini sevmeyen amerikali. bir ara korukent civarinda bir yerde yusuf akyurt ile beraber kaizen aiki jitsu uzerine seminer veriyorlardi.
 • dersler sırasında inanılmaz bir bilgi akışı sağlayan ve felsefe - teori - pratik - hayat arasındaki dengeyi çok güzel bir şekilde kurabilen kişi...
 • aynı isimli bir caz piyanisti vardır.
 • ilk vermeye basladigi aiki-jutsu derslerinde aikido'yu kötülemek için her firsati
  degerlendiren, ama sonralari aikido'nun ülkemizde yaygin ve popüler oldugunu görünce
  aikido dersleri vermeye baslamis, basinda kendisini türkiye'ye aikido'yu getiren kisi
  gibi gösteren yazilar çikmasina dahi neden olmus kisidir.
 • benny goodman üçlüsü ve dörtlüsünde yer alan ve inanlımaz tekniği olan bir jazz piyanisti. lester young ile yaptığı albümü ise ayrı bir övgüye değerdir. bir dönem orkestra kurmuş ünlü şarkıcılara da eşlik etmiştir.
 • (bkz: kyoshi)
 • kyoshi teddy wilson, 1948 yılında new york city, new york abd'de doğdu. new york üniversitesinde işletme fakültesinden mezun olduktan sonra, savaş sanatları ve bilimleri üniversitesi'nde zen psikolojisi üzerine master ve doktora yaptı. shang fu shang çin karatesinde 8. dan, kaizen ryu kenjutsu 8. dan, black dragon aikijutsu 8. dan, çin goju karatesi 7. dan, miito ryu kenjutsu dalında 7. dan derecelerine sahip olan teddy wilson, kyoshi shihan seviyesini koruyor.

  1. uluslararası budo amerika dergisi onur üyeleri 2005, organizasyonunda "aikijutsu yılın ustası" adayı gösterildi ve bu ödüle layık görüldü. teddy wilson 1960'dan beri savaş sanatlarının öğrencisidir. otuz ülkede faliyet göstermekte olan uluslarası budo sporları federasyonu'nun türkiye temsilciliği başkanı olan teddy wilson, aynı zamanda dünya budo federasyonu'nun aikido ve aikijutsu temsilciliğini de üstlenmiştir.

  hollanda tae kwon do eğitmenleri ve kore ve japon savaş sanatları vakfı tarafından aikijutsu 8. dan seviyesine terfi edilmiştir. türkiye'deki kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda 1993'den beri eğitim ve seminerler vermektedir. hollanda, ingiltere, fransa ve ispanya'da özel dersler ve seminerler düzenlemiştir. kyoshi teddy wilson, istanbul-maçka'da öğrencilerinin ruhsal, fiziksel ve zihinsel gelişmelerini ve savaş sanatlarına olan bilincini artırmaya çalışmaktadır.
  www.clubaiki.com
 • 19 aralik cuma gunu trend show 09 cercevesinde bir konusma yapacak olan uzakdogu sporlari ustasi
 • anlatalya’da reisden birebir ders alan öğrencisinin kursu vardır. özellikle kempo karate dalında...

  (bkz: menderes demirkaya)
hesabın var mı? giriş yap