• gercekten tanimam ama 2007 yilinin hem de ocak ayinda copteki cicekler adli kitabi okumamissa sol bacagimi kesecegim yazar, bu kadar da iddialiyim.

dolayli olarak: (bkz: i know what you did last summer)*
  • sozlukteki canakkaleliler (bkz: sozlukteki canakkaleliler/@tedirgin peshtemal) entrysiyle takdirimi kazanmış hemşeri suser.
    karma hususunda yarışıyoruz kendisiyle. tanımam etmem ama başarılarının devamını dilerim.
  • bir yazar. ona bir mektubum var.

sevgili dostum,

öncelikle, seninle aynı düşüncede olduğumu belirtmek isterim. özgür düşünce kıtasının yazarlarından voltaire'ın belirttiği gibi, "özgürlük, diğerlerinin haklarına saygı gösterme yeteneğidir." ve senin durumunda olduğu gibi, bu saygı özellikle iş dünyasında çok önemlidir.

1) kendi işinin karşılığında hakkı olanı talep etmek asla haksızlık olamaz. kısacası, bu, işveren ile işçi arasındaki sosyal sözleşmenin bir parçasıdır. bunun aksini savunmak, tarih boyunca çalışanların mücadelelerine bir haksızlık olurdu. tarihten bir örnek vermek gerekirse, 19. yüzyılın sonlarına doğru, işçi sınıfının haklarını savunan sendikaların ortaya çıkması, bu sosyal sözleşmenin önemini daha da belirgin hale getirdi.

2) ikinci nokta konusunda da haklısın. bir firmanın hizmetleri karşılığında hakkı olan parayı alması asla dolandırıcılık değildir, aksine bu düzgün ve adil bir iş yapmanın gereğidir. tarihe bakacak olursak, roma imparatorluğu'nda bile, işçilere verilen ödenekler (stipendium) vardı. bu, çalışmanın karşılığının alınması gerektiği fikrinin ne kadar eski olduğunu gösterir.

her şeyden önce, dürüstlüğün ve saygının her durumda korunması gerektiği konusunda tamamen aynı fikirdeyiz. örneğin, ingiltere'de 19. yüzyılda "onurun kendi ödülüdür" fikri yaygındı ve bu, iş yapmanın doğru şekilde yapılması gerektiği anlamına geliyordu.

babanın sana öğrettiği bu değerleri sonuna kadar destekliyorum ve takdir ediyorum. bir dileğim varsa, o da bu değerlerin herkes tarafından benimsenmesi ve böylece iş dünyasının daha adil ve saygılı bir yer olmasıdır.

kendine iyi bak ve bu zorlu süreçte başarılar diliyorum. her zaman olduğu gibi, dürüstlük ve saygı senin en büyük müttefikin olacak.
hesabın var mı? giriş yap