şükela:  tümü | bugün
  • dünya sağlık örgütü - who'nun yeni başkanı seçilen etiyopyalı siyasetçi ve eski sağlık bakanı. bu konuma gelen ilk afrikalı olmuştur kendisi.

http://www.dw.com/…d-health-organization/a-38960695
  • kazmanın teki ve dünya'yı tehlikeye attı.

bir an evvel istifaya zorlanması gereken gereksiz.
  • 31 aralıkta görülen ilk vakadan sonra çin balık pazarını 1 ocakta kapamış. ama bu amele gitmiş durumun vahametini 5 ocakta anlayamamış. "çinden çok iyi haberlerimiz var" gibisinden bi tweet atmış sonra da uluslararası gezilerine devam etmiş. lady gaga hakkında bi tweet atmış. bir hafta sonra çin ile görüştüğünü yazmış. 2 hafta geçmiş, coronavirus olduğu anlaşılmış fakat bi o kadar da tehlikeli olmasına rağmen çok yavaş reaksiyon göstermiş. 3 ayda 50 ülkeye bulaştı. sadece çin'e kızmamak lazım, salgında bu adamın rolü de çok büyük.
  • sayesinde bir tane pandemimiz oldu. elin etopyalısına bu örgütün başkanlığını vermek de nasıl bir saçmalık bilemedim. twitter hesabını inceledim de bu virüs ilk görüldüğü zamanlarda lady gaga tweeti atmış. olayın önemini anlamamış pek.
  • aptalın önde gidenidir.
  • kotu niyetli aptaldir. iyi niyetli olup bilmeden hata(lar) yapmasi farkli, cinin baskilarina laf soyleyemeyerek cin haric tum ulkelere yanlis haberler aktarmasi farkli

dunya saglik orgutunun itibarini zedeledi. gozumde birlesmis milletler nasil abdnin kuklasiysa, dunya saglik orgutu de cinin kuklasi artik
  • kulağa çok ilginç gelen bir isim. sanki kurtlar vadisinde mehmet karahanlı öldürülürken söylenen garip cümleler gibi. tedros adhanom ghebreyesus. meali itaat etmeyen ölür.*
  • sırf afrikalı diye, göstermelik önemli bir göreve getirilmiş bir mal. salgın hastalık varken lady gaga tweet’i atacak kadar mal hatta.

“aman çinli beyler ağzımızın tadı kaçmasın.”
  • who başkanı.
    soyadı sadece bizim millete özgü ölümcül bir mana mı taşıyor. yoksa büyük bir tezatlık mı var. kendisi sağlık örgütünün başına getirilecek subliminal mesaj mı verilmek isteniyor.

hedef ben miyim tayfun