şükela:  tümü | bugün
 • 10 mart 2018'de congresiumda ilk kez ankara şehrinin ismi ile düzenlenecek olan tedx'dir.

  konuşmacılar
  erdoğan arıkan - spor spikeri
  hasan kızıl - insanlığın protezcisi
  abdulkadir özbek - eğitim girişimcisi
  deniz bayramoğlu - tv program yapımcısı ve sunucu
  prof. dr. ozan bahar - akademisyen
  ravda nur cuma - sivil toplum gönüllüsü
  prof. dr. acar baltaş - psikolog
  ozan akbaba - oyuncu
  adem atalay hüryaşar - teknik girişimci
  yavuz yiğit - sosyal girişimci – münazara eğitmeni
  tijen karaş - haber spikeri
  prof. dr. sinan canan - sinirbilimci

  “dream of you” teması etrafında planlanan tedxankara'da hayallerimizin peşinden koşmaya başlamak için ne olmasını bekliyoruz, hayatlarımızda eksikliğini hissettiğimiz neler var, hayatımızı değiştirmeye hazır mıyız gibi sorular gündemde olacak.

  twitter'da #tedxankara ve #dreamofyou etkiletleri ile veya doğrudan tedxankara hesabı üzerinden etkinliği takip edebilirsiniz.
  ayrıca tedx ankara web sitesinden bilet alabilir, kayıt olabilir ve sponsorlar hakkında detaylı bilgiye de erişebilirsiniz.
 • biz şöyle iyi niyetliyiz, böyle ciciyiz, aman herkese bir faydamız dokunsun diye açıklama yapıp etkinlik biletini 300 liraya satan bağımsız ted organizasyonu. ayrıca 45 dakika boyunca bize işkence çektiren ozan akbaba'yı sahneden indirmeyi de başaramamışlardır. rte destekçisi konuşmacılar da üstüne tuzu biberi olmuştur.
 • tek kelimeyle hayal kırıklığı!! biz 88 lira verdik diye bin pişman olurken 300 tl veren arkadaş için harap olduk. ozan akbaba’ nın konuşması sırasında beynimize oksijen gitmedi, fenalık geçirdik. hele o yılın girişimcisi varya şu el çırptıran onu kimin yılın girişimcisi sectiğini cidden çok merak ediyoruz. konuşmacıları görmeden bidaha töbe bilet almam bi lira olsa bile!! özetlersek mis gibi bahar havasından bizleri mahrum bırakan beklentinin çok çok altında gerçekleşmiş bir etkinlik. benim eyyorlamam bu kadardır.
 • suriyeli ravda nur, türk ozan akbaba’dan daha akıcı konuştu. acar baltaş, abdülkadir özbek,yavuz yiğit yetkinliklerinin de etkisiyle etkileyici sunumlar yaptılar.erdoğan arıkan ve tijen karaş da mesleki avantajlarını kullandılar. diğer pek çok konuşmacı heyecanlarını yenme konusunda hayli zorlandılar.
 • bir bu motivasyon konuşmacılarına para verenlere şaşıyorum bir de yaşam koçlarına.

  arkadaşım senin aklın ve iraden yok mu, ne gerek var başkasının seni yönlendirmesine, ne yapacağını söylemesine. ilham ya da fikir arıyorsan araştır çok başarılı insanların hayatlarını, tüm çıkış yolları var oralarda.

  prim vermeyin ünlü olunca, zengin olunca veya babasının şirketinin başına geçince mevlana kesilen insanlara.
 • dün çok güzel konuşmalara ev sahipliği yapan organizasyon.

  + acar hoca 4-5 kere “istediğiniz her şey olabilirsiniz” cümlesine ağır eleştiriler getirdikten sonra, kendisinin akabinde sahneye çıkan ozan akbaba’nın tüm hayatını anlatıp 10 kere de “istediğiniz her şey olabilirsiniz, ben olduysam siz de olursunuz.” demesi... (konuşması iyi olacaktı, 40dk sürmeseydi.)

  + adem atalay hüryaşar! 16 yaşında ve kendisi sinan hocaya rağmen bu tedx’teki favorimdi. daha evvel makers’ın adını duymuştum, o da bahsedince araştırmaya karar verdim. adem’i duyacaksınız . çünkü, o dünyayı değiştirecek. adem’in “fail”ları diye kanal açarsa da ilk üye benim. bilim dünyasına çok baba adam yetişiyor.

  + ve tabii ki sinan canan. bana beyni öğreten, kaosu fark ettiren, fraktal kelimesini telaffuz etmişsem sebebi olan hocam. iyi ki son konuşmacıydı. o kadar konuşmadan sonra ondan başkası çekilmezdi. bildiklerini öyle esprili anlatıyor ki “bilimsel stand-up” yapıyor diyebiliriz. kendisini takip edenlerin aşina olduğu fabrika ayarlarımızı anlattı.
  çıkardığım ders: arada bir acık, mümkünse yemeğini kovala! hareket et. insanlarla konuş ve gülümseyerek dinle. düşün. arkandan aslan koşturmadığını fark et ve rahatla. ve konuşmayı bitirirken: sınırlarını zorla...

  acar hoca hariç herkesin tek bir dediği var: istersen olursun. acar hoca diyor ki: istemekle olmaz, yatkın olmak lazım