şükela:  tümü | bugün soru sor
 • toplantı 14 ocak 2010'da boğaziçi üniversitesi albert long hall'da düzenlenecek, ana teması "bildiklerini unut, düşün, yarat ve harekete geç", çok çeşitli sektörlerden ve disiplinlerden bir çok konuşmacı beyinleri reset etmeye çalışacak. (bkz: ted) lisanslı toplantının ayrıntıları şuradahttp://www.tedxreset.com/
 • etkinliği internetten canlı olarak izleyebileceğiz: http://www.tedxreset.com/tr/webstream.aspx

  zeitin'e teşekkürler.
 • reset konseptine uygun olarak; düşünce modellerinin farkına varılması, sorgulanması ve tekrar oluşturulması açısından paylaşılan çarpıcı fikirler ve ilham verici hikayeler ile çok farklı bir deneyimdi.

  etkinlik sonrasındaki izlenimlerimi paylaştığım yazı;
  http://yenilesim.wordpress.com/…/tedxreset-sonrasi/
 • geçtiğimiz ay bu organizasyon kapsamında türkiye ve dünyanın dört bir yanından birçok konuşmacı ve dinleyici bir araya geldiler. bu oluşumun amacı insanlara sonsuz olasılıklar için zihinlerini sıfırlamalarını sağlayacak bir ortam yaratmaktı. organizasyon dört ana başlıktan oluşuyordu; unut, düşün, yarat ve harekete geç. bu bağlamda önce nasıl unutacakları, insanların önüne çıkan engellerden, en önemlisi kendi beyinlerinin koyduğu engellerden nasıl kurtulacakları hakkında konuşuldu uzun uzun. daha sonra bunu başaran konuklar sahneye çıktılar. “kutunun dışında yaşamak!” sloganıyla sahne alan eset akçilad, kendi hayatından örneklerle nasıl kutunun dışına çıkılabileceğini anlattı katılımcılara. yaşamı boyunca kutunun içinde saklanmayı değil, akıllı riskler almayı seçen ünlü modacı lakis gavalas, yaşam alanlarını sıfırlayarak kanyon’u ve daha birçok yaşam alanını tasarlayan melkan tabanlıoğlu ve besin sektörünün geleceğini şekillendiren slow food lideri defne koryürek konuşmacılardan yalnızca birkaçıydı. bir günlük bu konferans süresince paylaşılmaya değer tüm fikirler paylaşıldı ve paylaşılmaya da devam edecek.
  bir sonraki tedx organizasyonuna katılmak isteyenler için not düşmekte fayda var. katılımcı kotası çok çabuk doluyor, bu yüzden ted'in sitesini sık sık ziyaret edip yeni etkinliklerden haberdar olmak gerekiyor.

  http://www.ted.com/
 • bu seneki toplantı başlamak üzere, canlı yayın için http://www.tedxreset.com/2011_stream.html
 • bugün saat 15:00'da prof. dr. oğuzhan özcan'ın da bir konuşma yapacağı etkinlik. kendisinin son keşfi için;

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25170478/

  (bkz: #21606346)

  şaka maka çok güzel ve önemli organizasyon yahu.
 • sitedeki linkten yönlenen, vimeo daki tedxreset kanalına yüklenmiş önceki event a ait tüm videoları izledim.

  rahmi oruc guvenc bir yana. ne aramıyorsam hepsini buldum. 2 kere 2 dört ten başlayıp, hepimizi bildiği çarpım tablosunu 18 dakikaya sığdırabildiği kadar sayanlardan tut. içeriği fw mail lerden oluşan konuşmalar mı istemezsin, şehircilikte reset adı altında kendi proje sunumlarını yapanlar mı? hem de en sıkıcı formuyla. kendimce, belki iki tanesini ayrı tutabilirim. yeni/pırıltılı sadece bir iki cümleye denk gelebildim.

  konuşacak birşeyleri olan insanlardan ziyade, abi bişeyler anlat da dinleyelime varmış olay. dostlar tedxte görsün.

  hiç bitmeyen umutla bu yıla ait videoları yüklemelerini bekliyoruz.
 • aziz kedi'nin keyifli sunumu için;

  http://vimeo.com/20100323
 • erdil yaşaroğlu'nun da konuşmacı olarak katıldığı organizasyon.

  http://vimeo.com/20100488